WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PGE Stal uratowana?! Klub powoła spółkę, miasto da pieniądze

Nagły i niespodziewany zwrot ws. PGE Stali Mielec! Klub samodzielnie i bez udziału Rady Miasta ma powołać Spółkę Akcyjną, dzięki czemu będzie mógł ubiegać się o grę w Lidze Zawodowej. Miasto zapewni natomiast Stali wsparcie finansowe.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Takiego obrotu spraw jeszcze kilka dni temu kibice w Mielcu nie mogli się spodziewać. W miniony czwartek wszystko wskazywało bowiem na to, że mającą blisko milion złotych długu PGE Stal czeka powolny upadek. Nowy tydzień przynosi jednak nowe informacje.

Działacze klubu od kilku miesięcy zabiegali o utworzenie Miejskiej Spółki Sportowej, której powstanie dałoby Stali możliwość ubiegania się o miejsce w rozgrywkach tworzonej Ligi Zawodowej. Miejskie "dyskusje" trwały kilkanaście dni. Najpierw radni odrzucili wniosek, co spotkało się z ostrą krytyką ówczesnego prezesa Stali, Grzegorza Maja. Kilka dni później pojawiła się szansa na ponowne głosowanie ws. MSS, ale do niego doszło - radni z ramienia Prawa i Sprawiedliwości nie zjawili się na nadzwyczajnej sesji, wydając w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Wydawało się, że to koniec zasłużonego klubu. W poniedziałek Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, Mariusz Ryniewicz, opublikował jednak nowe oświadczenie, w którym informuje o tym, że włodarze miasta, radni oraz działacze Stali osiągnęli kompromis. Na jego mocy klub samodzielnie powoła Spółkę Akcyjną (co da mu możliwość ubiegania się o miejsce w Lidze Zawodowej), a miasto zapewni mu wsparcie finansowe, m.in. na pokrycie długów.

ZOBACZ WIDEO Zbigniew Boniek: Zobaczycie, że Robert jeszcze strzeli na Euro (źródło: TVP)

Informacje te potwierdzili przedstawiciele klubu, ale w obecnej sytuacji nie chcą udzielać wypowiedzi ws. przyszłości Stali. "Dmuchamy na lodowate" - mówią. 

Termin składania wszelkich dokumentów i zgłoszenia się do rozgrywek Ligi Zawodowej został przesunięty z 20 na 30 czerwca. Stal, we współpracy z miastem, ma więc 10 dni na dopięcie kwestii formalnych oraz prawnych. Czy starczy im czasu? 

Oświadczenie Przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości

"Klub Prawo i Sprawiedliwość, działający w Radzie Miejskiej w Mielcu informuje, że w trosce o przyszłość piłki ręcznej w naszym mieście, która znalazła się obecnie w bardzo trudnej sytuacji przeprowadził w ostatnim czasie szereg trudnych i czasochłonnych rozmów z wszystkimi stronami zaangażowanymi w procesie pomocy Klubowi Piłki Ręcznej.

Pomimo złożonej sytuacji oraz braku konkretnych informacji i rzetelnej wiedzy na temat mającej powstać sportowej spółki miejskiej, której od samego początku byliśmy przeciwni, nadal szukaliśmy rozwiązania, które mogłoby przynieść kompromis w tej sprawie. Jednak nie ulegając presji dążyliśmy do podjęcia rozważnej decyzji, która w dłuższej perspektywie pozwoli funkcjonować na zdrowych zasadach spółce utworzonej przez SPR Stal Mielec i jednocześnie umożliwi uczestnictwo w rozgrywkach Superligi.

W wyniku prowadzonych rozmów osiągnięto kompromis z Klubem SPR Stal Mielec. Osiągnięte porozumienie mówi o zgodzie klubu SPR Stal Mielec na samodzielne powołanie Spółki Akcyjnej. Natomiast klub Prawo i Sprawiedliwość deklaruje wolę i zaakceptuje rozwiązanie wsparcia SPR Stal Mielec tak, aby utworzona Sportowa Spółka Akcyjna mogła prowadzić samodzielną działalność.

Równocześnie zwróciliśmy się z prośbą do Pana Prezydenta Miasta Mielca o przygotowanie i przedłożenie Radzie Miasta na najbliższej sesji w dniu 23 czerwca 2016 r. uchwały dotyczącej zmian budżetowych, umożliwiających przyznanie wsparcia finansowego w zamian za promocję miasta Mielca na arenie całego kraju oraz rekompensaty dla Klubu SPR Stal Mielec z tytułu utraconych przychodów z biletów oraz transmisji telewizyjnych wynikających z braku możliwości rozgrywania meczów w hali sportowej.

Powyższe działania pozwolą mieleckiej piłce ręcznej na zaistnienie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pozwolą również spełnić kryteria uczestnictwa w rozgrywkach Superligi oraz przyczynią się do prowadzenia rozsądnej polityki finansowej spółki.

Chcielibyśmy również podkreślić, że z chwilą pozyskania przez nowo utworzoną spółkę piłki ręcznej sponsorów, środki finansowe Miasta kierowane do klubu piłki ręcznej będą stopniowo ograniczane.

Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości
Mariusz Ryniewicz"

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / inf. prasowa

Komentarze (65):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • mgr inż. Uthar 0
  Fakt, skończyła się ale był to swego czasu sport narodowo telwiziorniany ;). Ja bym jej jeszcze nie skreślał.

  Znam układy. Plus/Polsat za dużo władował w siatkę by jej nie promować. Znając życie niestety siatkówka zostanie odebrana Polsatowi. Co może zakończyć się spadkiem zainteresowania i wyników, jeśli będzie się pojawiać okazjonalnie w mediach narodowych. Aczkolwiek jest klimat na siatkówkę więc kto wie.

  Arkady 241 Tak to prawda ale wiesz co? Jedno jest pewne, żadna partia nie jest dobra, ona troszczy się przede wszystkim o siebie a nie o Ojczyznę :) Co do sportów to Kowalczyk niestety się już skończyła, wątpię by wróciła do formy, biegi będą nudne bo znów Norwegia będzie dzielić i rządzić. Choć nie mam z tym problemów, chyba że co do Bjoergen. Wiesz czemu siatkówka jest promowana? Bo Polsat ją wspiera. A jeszcze bardziej ją wspiera odkąd Solorz-Żak wykupił Polkomtel który jest właścicielem Plusa. Plus od dawien dawna był jednym z głównych sponsorów siatkówki. Właśnie, tylko dlaczego żadna telewizja nie zainteresuje się handballem? Tam jest dopiero walka. Do piłki kopanej nic nie mam bo sam ją lubię, mam większą wiedzę o niej niż o szczypiorniaku (chociaż staram się to zmienić) to faktem jest że ktoś powinien zakasać rękawy i promować jeszcze bardziej naszą reprezentację. Gdyby Polsat nie zainteresował się siatkówką to nie byłoby tego mistrzostwa świata w 2014 roku, srebra na MŚ 2006 i mistrzostwa europy w 2009 roku.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Arkady 241 0
  Tak to prawda ale wiesz co? Jedno jest pewne, żadna partia nie jest dobra, ona troszczy się przede wszystkim o siebie a nie o Ojczyznę :)
  Co do sportów to Kowalczyk niestety się już skończyła, wątpię by wróciła do formy, biegi będą nudne bo znów Norwegia będzie dzielić i rządzić. Choć nie mam z tym problemów, chyba że co do Bjoergen.
  Wiesz czemu siatkówka jest promowana? Bo Polsat ją wspiera. A jeszcze bardziej ją wspiera odkąd Solorz-Żak wykupił Polkomtel który jest właścicielem Plusa. Plus od dawien dawna był jednym z głównych sponsorów siatkówki. Właśnie, tylko dlaczego żadna telewizja nie zainteresuje się handballem? Tam jest dopiero walka. Do piłki kopanej nic nie mam bo sam ją lubię, mam większą wiedzę o niej niż o szczypiorniaku (chociaż staram się to zmienić) to faktem jest że ktoś powinien zakasać rękawy i promować jeszcze bardziej naszą reprezentację. Gdyby Polsat nie zainteresował się siatkówką to nie byłoby tego mistrzostwa świata w 2014 roku, srebra na MŚ 2006 i mistrzostwa europy w 2009 roku.
  mgr inż. Uthar Potrafi też rozbijać rodziny, szczególnie jak zdarzają się fanatycy, którejś z opcji politycznych. Dla nas sportem narodowym jest kopana, następnie siatkówka z zimowych skoki narciarskie i biegi Justyny Kowalczyk. Reszta sportów vide handbal, żużel to tylko od wielkiego dzwonu.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • mgr inż. Uthar 0
  Potrafi też rozbijać rodziny, szczególnie jak zdarzają się fanatycy, którejś z opcji politycznych. Dla nas sportem narodowym jest kopana, następnie siatkówka z zimowych skoki narciarskie i biegi Justyny Kowalczyk. Reszta sportów vide handbal, żużel to tylko od wielkiego dzwonu.
  Arkady 241 No tak ja też nie chcę o polityce za bardzo rozmawiać bo niestety bardzo potrafi poróżnić ludzi, nawet przyjaciół. Mi chodziło bardziej że nasi nic nie robią tylko się uśmiechają i najwyżej jakieś ordery dają. Kiedyś ktoś powiedział, chyba Tkaczyk że to przykre że piła ręczna w ludzkiej świadomości istnieje tylko w styczniu kiedy jest jakiś turniej reprezentacyjny. I niestety nikt nic nie robi w tym celu by to zmienić. Oglądałem final four o puchar Polski i... tam prawie nikogo nie było, nie mówiąc o tych zerowych reakcjach publiki. Nie potrafimy promować tego, w czym jesteśmy dobrzy. Futbol to najpopularniejsza dyscyplina na świecie, i nasi tylko w to pompują kasę a inne nie istnieją.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (62)
Pokaż więcej komentarzy (65)
Pokaż więcej komentarzy (65)
Pokaż więcej komentarzy (65)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×