Cztery wychowanki MTS-u Kwidzyn w szerokiej kadrze AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk trenuje na obozie w Szczecinku. Do drużyny dołączyły cztery wychowanki MTS-u Kwidzyn, które w ostatnich sezonach kształciły się w zespole ze wschodniej części województwa pomorskiego.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Do gdańskiego klubu przeszły urodzone w 1997 roku skrzydłowa Malwina Hartman i bramkarka Aleksandra Bielak, a także rok młodsze rozgrywające Justyna Świerczek oraz Joanna Gędłek. W ubiegłym sezonie Świerczek rzuciła aż 96 bramek w 18 meczach I ligi i była ósmą najskuteczniejszą zawodniczką rozgrywek. Hartman z 65 trafieniami zajęła 18. pozycję.

W ostatnich latach MTS Kwidzyn prowadziła Edyta Majdzińska, która objęła AZS Łączpol AWFiS. To ona sprowadziła swoje wychowanki do klubu ze stolicy województwa. Będą one w gdańskim zespole, ale gdy nie znajdą miejsca w kadrze meczowej, będą występowały w pierwszoligowym MTS-ie.

- To zawodniczki będące w kadrze narodowej juniorek i trenują z nami. Są użyczone przez MTS. Młode zawodniczki według regulaminu mogą występować w klubie z niższej ligi, gdy nie zmieszczą się w kadrze - powiedziała Edyta Majdzińska.

Wcześniej do gdańskiego klubu dołączyły Adrianna Górna i Martyna Żukowska z UKS-u PCM Kościerzyna, Patrycja Chojnacka i Kinga Lalewicz z Metraco Zagłębia Lubin oraz Paulina Masna z Pogoni Baltica Szczecin.

ZOBACZ WIDEO Przez Bydgoszcz do Rio. Ruszają MŚ juniorów (źródło TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×