Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bliźniaki z Płocka zagrają w Gorzowie

Beniaminek I ligi powiększył swoją kadrę do 16 zawodników. We wtorek Stal Gorzów ogłosiła dołączenie dwójki kolejnych graczy, a są to bracia Marcin i Mariusz Smolarkowie.
Marcin Malinowski
Marcin Malinowski

Bliźniaki pochodzą z Płocka i w najbliższym sezonie mieli reprezentować barwy MKS-u Poznań. Jak wiadomo jednak, ta drużyna wycofała się z rozgrywek i szczypiorniści musieli szukać nowych klubów.

Marcin i Mariusz Smolarkowie mogą pochwalić się wieloma sukcesami młodzieżowymi jak Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniora Młodszego czy Juniora. Za sobą mają także grę w plażową odmianę piłki ręcznej, również okraszoną triumfami. Po decyzji poznańskiej drużyny do Stali Gorzów trafili z pomocą Adriana Turkowskiego. - Tak wyszło, że MKS nie zagra w tym roku w rozgrywkach pierwszoligowych i musieliśmy szukać klubu gdzieś indziej. Padło na Gorzów między innymi przez wzgląd na to, że dołączył tu też Adrian. Zadzwoniliśmy do niego, przyjechaliśmy na testy i trener chciał żebyśmy zostali, to jesteśmy - przyznał w rozmowie z klubową stroną "żółto-niebieskich" Marcin Smolarek.

Braciom od początku podoba się atmosfera, jaka została stworzona w ekipie z miasta nad Wartą. Zdaniem tej dwójki spora w tym zasługa nowego kapitana, Oskara Serpiny. - Atmosfera jest bardzo dobra, kapitan przyjął nas naprawdę wspaniale - powiedział dla stalgorzow.pl młodszy z rodzeństwa, Mariusz.

Smolarkowie to wciąż bardzo młodzi gracze, dlatego w Gorzowie traktowani są raczej jako melodia przyszłości. Marcin gra jako rozgrywający, a Mariusz jest skrzydłowym. Najbliższy sezon będzie dla nich pierwszym w I lidze. - Pierwszy raz zagramy w tym roku w I lidze, więc to na pewno będzie wyzwanie, mamy trochę braków fizycznych, bo zawodnicy są od nas po prostu więksi, ale nadrabiamy szybkością i zwinnością (śmiech). Stawiamy na rozwój i chcemy być pomocni drużynie - stwierdził Marcin Smolarek.

ZOBACZ WIDEO Anna Lewandowska: Chcę popularyzować ideę Olimpiad Specjalnych (źródło TVP)

Przypomnijmy, że bracia Smolarkowie dołączyli do Stali Gorzów, w której byli już: Mateusz Stupiński, Oskar Serpina, Seweryn Gryszka, Stanisław Gębala, Aleksander Kryszeń, Cezary Marciniak, Krzysztof Nowicki, Adrian Turkowski, Miłosz Bekisz, Bartosz Starzyński, Dominik Droździk, Marcin Gałat, Dariusz Śramkiewicz i Mariusz Kłak.

Beniaminek I ligi chce utrzymać się na zapleczu PGNiG Superligi Mężczyzn, a swoją walkę rozpocznie 10 września od domowego starcia z Sokołem Browar Kościerzyna.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
www.stalgorzow.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×