Turniej kwal. do Ligi Mistrzyń: Glassverket IF z awansem do najlepszej "16". Trzecie miejsce ekipy Anny Wysokińskiej

W meczu finałowym podczas turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń, norweski Glassverket IF ograł 28:19 chorwacką RK Podravkę Vegeta i zameldował się w najlepszej "16" LM. Trzecie miejsce zajął zespół Anny Wysokińskiej, Ankara Yenimahalle BSK.

Tylko pierwsza połowa finałowego starcia, które zostało rozegrane w mieście Drammen, dostarczyła kibicom emocji, a zakończyła się remisem 12:12.

W drugiej odsłonie szczypiornistki Glassverket wrzuciły wyższy bieg i w końcowym rozrachunku pokonały Podravkę różnicą dziewięciu bramek (28:19), awansując do fazy grupowej Champions League.

Natomiast w konfrontacji o III pozycję ekipa Yenimahalle BSK z Wysokińską w składzie rozbiła holenderski klub Sercodak Dalfsen 31:22.

Turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzyń, Drammen:

Finał

Glassverket IF - RK Podravka Vegeta 28:19 (12:12) Najwięcej bramek: dla Glassverket IF - Emilie Christensen 9, Line Bjoernsen 7; dla RK Podravki Vegeta - Ana Debelić, Ekatarina Nemaskalo i Marijeta Vidak - po 4.

Mecz o 3. miejsce

Ankara Yenimahalle BSK - Sercodak Dalfsen 31:22 (17:12) Najwięcej bramek: dla Ankara Yenimahalle BSK - Olga Laiuk 9, Maja Sokac 6, [...], Anna Wysokińska 0; dla Sercodak Dalfsen - Ana Pavković 5, Angela Steenbakkers 4.