Sokół Browar - Orlen Wisła II. Zespół z Kaszub pokonał rezerwy Wisły Płock

W meczu 5. kolejki I ligi Sokół Browar Kościerzyna pokonał drugi zespół Orlenu Wisły Płock 31:28. Gospodarze nie dali płocczanom szans i przez całe spotkanie utrzymywali prowadzenie.

Joanna Chmara

Już w pierwszych minutach sobotniego meczu podopieczni Andrzeja Gryczki pokazali, że to oni będą górować na boisku. W 7. minucie po świetnej akcji zakończonej celnym rzutem Macieja Reichela prowadzili już 4:0.

Zawodnicy Wisły nie umieli znaleźć sposobu na powstrzymanie rozpędzonego Sokoła, zostawiając miejsce do rzutów skrzydłowemu Adamowi Konkelowi, który w całym spotkaniu zdobył aż sześć bramek. Znakomitą dyspozycję pokazał również Mariusz Czaja, najskuteczniejszy zawodnik Sokoła. W 26. minucie zaskoczył bramkarza gości technicznym rzutem z biodra, zdobywając dla swojej drużyny 13. bramkę. Mocną stroną zespołu z Kościerzyny była także konsekwentna gra w obronie.

Od początku drugiej połowy drużyna Wisły Płock walczyła, by odrobić siedmiobramkową stratę. Kilka bardzo dobrych sytuacji wykorzystał Aleksander Olkowski, który nie tylko zdobył pięć bramek, lecz także mocno wspierał swój zespół w obronie, blokując dojście do piłki Jakubowi Reichelowi. W 57. minucie po celnym rzucie Olkowskiego płocczanie zmniejszyli stratę do Sokoła do trzech bramek.

W końcówce spotkania w kościerskiej hali Sokolnia atmosfera zrobiła się dość nerwowa. Kibice emocjonalnie reagowali na kolejne rzuty karne dyktowane przez sędziów dla drużyny gości oraz na czerwoną kartkę, którą dwie minuty przed końcowym gwizdkiem ujrzał Krzysztof Jasowicz.

Do samego końca Sokół Browar nie oddał jednak prowadzenia. Tuż przed zakończeniem meczu do bramki rywali trafił Adam Konkel, ustanawiając wynik na 31:28.

Sokół Browar Kościerzyna - Orlen Wisła II Płock 31:28 (16:9)

Sokół Browar: Sokołowski, Skowron - Czaja 7, Konkel 6, J. Reichel 4, Kuczyński 3, M. Reichel 3, A. Bronk 3, Jasowicz 2, Szala 1, Derdzikowski 1, Piechowski 1,  Kmieć.
Kary:
12 min. (Kuczyński, M. Reichel po 4 min., Piechowski, A. Bronk, po 2 min.), Jasowicz - czerwona kartka.
Karne:
2/2.

Orlen Wisła II: Wiśniewski, Kujawa - Olkowski 5, Brzeziński 4, Rupp 4, Woźniak 3, Miedziński 2, Wołowiec 3, Janiszewski 2, Kondracki 2, Kisiel 2, Koper 1, Ciećwierz, Zaremba, Bronowski.
Kary:
4 min. (Zaremba, Brzeziński po 2 min.).