Olimpia MEDEX - Olimp. Deklasacja w Piekarach Śląskich

Olimp Grodków na długo zapamięta wyjazd na spotkanie 8. kolejki grupy B I ligi z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie. Drużyna z Opolszczyzny przegrała aż 21:42.

Marcin Górczyński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Pogrom. Tak najłatwiej opisać przebieg spotkania w Piekarach Śląskich. Olimpowi Grodków z olbrzymi trudem przychodziło przedarcie się przez obronę gospodarzy. Od 20 minuty do końca połowy Olimpia MEDEX rzuciła 10 goli, a rywale w tym czasie tylko 2 razy trafili do siatki. Takich przestojów zresztą w spotkaniu nie brakowało.

Gdy po pierwszej połowie na tablicy pojawił się wynik 25:10, goście skoncentrowali się na wyjściu z tej sytuacji z twarzą. Dla Olimpu litości nie mieli jednak Łukasz Gogola i Mateusz Czapla, którzy razem zdobyli tyle samo bramek, co cały zespół rywali.

Olimpia po zwycięstwie wskoczyła na czoło tabeli grupy B. Grodkowianie zamykają tabelę bez zdobyczy punktowej i wydają się murowanymi kandydatami do spadku.