Challenge Cup kobiet: Kram Start Elbląg krok od 1/8 finału rozgrywek

11 bramek zaliczki przywiozą z Austrii piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg. W sobotę 12 listopada zawodniczki Andrzeja Niewrzawy wygrały na wyjeździe z austriackim UHC Muellner Bau Stockerau 28:17 i są o krok od awansu do 1/8 finału Challenge Cup.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Elbląski zespół udanie rozpoczął tym samym tegoroczną rywalizację w europejskich pucharach. Start był faworytem sobotniego spotkania i w Austrii miał wywalczyć przyzwoitą zaliczkę przed zaplanowanym na przyszły weekend rewanżem. Triumf różnicą 11 trafień praktycznie rozstrzyga jednak sprawę awansu.

Zawodniczki Andrzeja Niewrzawy zdominowały UHC Muellner jeszcze w pierwszej połowie. Gospodynie tylko przez pierwszy kwadrans dotrzymywały polskiej drużynie kroku. Od stanu 5:5 w 15. minucie Start rozpoczął jednak swój marsz po wygraną. 12 minut później prowadził już 12:5.

Tuż po przerwie przewaga elbląskiej drużyny przekroczyła 10 trafień. Na sześć minut przed końcem spotkania Start prowadził nawet 27:14, ale w ostatnich akcjach zawodniczkom UHC Muellner udało się zmniejszyć nieco rozmiary porażki.

Dobre zawody w barwach elbląskiego zespołu rozegrała Klaudia Powaga, która w drugiej połowie zamurowała bramkę Startu. W ataku przyzwoicie radziły sobie Ewa Andrzejewska, Paulina Muchocka i Patrycja Świerżewska - wszystkie zdobyły po cztery bramki.

Rewanż zaplanowany jest na sobotę 19 listopada. Początek meczu o godz. 18:30.

III runda, 1. mecz:

UHC Muellner Bau Stockerau - Kram Start Elbląg 17:28 (7:13)

UHC Muellner: Oeller, Pojezdalova - A. Pewny 1, Reiss 2, Varjassiova, Hruza 2, Freimbacher 1, Hoedl 3, N. Geischlaeger, Dimmy, C. Geischlaeger 1, Riesenhuber 4, F. Pewny, Gahler 3
Karne: 3/4
Kary: 2 min. (Hoedl - 2 min.)

Kram Start: Powaga, Szywierska - Balsam 2, Dankowska 1, Grobelska 2, Waga 3, Muchocka 4, Jędrzejczyk 3, Kwiecińska 1, Gerej 1, Lisewska 3, Stokłosa, Świerżewska 4, Andrzejewsa 4, Szopińska