Śląsk - Real Astromal. Wrocławianie bez przełamania

Pomimo ambitnej pogoni w końcówce, Śląsk Wrocław nie zdołał urwać punktów Realowi Astromal Leszno i w meczu 15. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych przegrał 22:24.

Po raz ostatni (i jedyny) wrocławianie ze zwycięstwa cieszyli się 22 października. Śląsk sensacyjnie ograł wówczas lidera, Spójnię Gdynia. Od tego czasu spadkowicz z Superligi pozostaje bez zwycięstwa i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Zawodnicy Daniela Grobelnego byli blisko przełamania w meczu z Realem Astromal Leszno. Po bramce Piotra Burzyńskiego w 18 minucie prowadzili 9:6, ale następne trafienie zanotowali dopiero po kilku nieudanych próbach. Real Astromal wykorzystał słabszy fragment Śląska, odrobił straty i przed przerwą zdołał wyjść na prowadzenie 15:13, głównie dzięki skuteczności Piotra Łuczaka.

W drugiej połowie wrocławianie tracili już sześć bramek, jednak zdołali zebrać szyki i po czterech golach z rzędu (w tym dwóch Jakuba Pawlickiego), zmniejszyli stratę do jednego oczka. Śląsk miał jeszcze pięć minut na doprowadzenie do remisu. Lesznianie nie pozwolili wyrwać sobie zwycięstwa - Michał Przekwas przypieczętował sukces Realu.