Gazprom Liga SEHA: rywal Vive Tauronu Kielce w dołku

Celje Pivovarna Lasko, najbliższy rywal Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów, sprawiło kibicom niemiłą niespodziankę i w Gazprom Lidze SEHA przegrało z RK PPD Zagrzeb 29:32. Mieszkow Brześć do kolejnego zwycięstwa poprowadził Rastko Stojković.

Marcin Górczyński
Celje Pivovarna Lasko Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Celje Pivovarna Lasko

Szczypiorniści Celje wpadli w dołek. Nie zachwycili w przegranym 27:28 spotkaniu Ligi Mistrzów z IFK Kristianstad i spadli z szóstego miejsca w grupie B, premiowanego awansem do TOP 16 rozgrywek. Trzy dni później mistrzowie Słowenii, także na własnym parkiecie, stanęli naprzeciwko RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb w Gazprom Lidze SEHA.

Blaz Janc i koledzy ponownie nie mają powodów do zadowolenia. Stracili bowiem olbrzymią szansę na zwycięstwo z lokalnym rywalem. Przed przerwą prowadzili nawet 14:9, wręcz upokarzając bramkarza RK PPD, Matevza Skoka. Przed zejściem do szatni jego zespół poprawił jednak nieco wynik i zdołał doprowadzić do remisu 15:15.

Po przerwie między słupkami pojawił się Ivan Stevanović i wygrał swojej drużynie mecz. Reprezentanta Chorwacji regularnie obijał nawet dobrze dysponowany przed przerwą Blaz Janc. Nowy zawodnik Vive Tauronu Kielce znaczną część spotkania spędził na prawym rozegraniu, gdzie nie radził sobie tak dobrze jak na nominalnej pozycji skrzydłowego.

Celje na dziesięć minut przed końcem przegrywało różnicą czterech bramek, ale nie złożyło broni. Rywale z Zagrzebia zbierali wykluczenia i gospodarze poczuli, że nie wszystko jeszcze stracone. Ich zapędy zgasił jednak znakomity Stevanović. RK PPD wygrało 32:29 i przeskoczyło Celje w tabeli.

Mistrzowie Słowenii w nie najlepszych nastrojach przystąpią do następnej potyczki w Lidze Mistrzów. Na własnym parkiecie zagrają w niedzielę, 19 lutego z Vive Tauronem Kielce.

O ile Jancowi, nowemu nabytkowi kielczan, przytrafiła się słabsza druga połowa, to doskonale znany kibicom Vive Rastko Stojković w meczu z RK Nexe Nasice grał w innej lidze. Serb z charakterystyczną dla siebie swobodą gubił krycie i rzucał obok bezradnych chorwackich golkiperów. 35-latek trafił siedem razy i razem z Dainisem Kristopansem poprowadził kolegów do pewnego zwycięstwa 37:29.

Gazprom Liga SEHA (16. kolejka):

Mieszkow Brześć - RK Nexe Nasice 37:29 (19:12)
Najwięcej bramek: dla Mieszkowa - Rastko Stojković 7, Dainis Kristopans 6, Dzianis Rutenka 5; dla Nexe - Ivan Srsen 5, David Spiler 4

Celje Pivovarna Lasko - RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 29:32 (15:15) Najwięcej bramek: dla Celje - Blaz Janc, Luka Zvizej - po 6, Ziga Mlakar 4; dla RK PPD - David Miklavcić 7, Darko Cingesar 5, Tin Kontrec, Stipe Mandalinić, Josip Valcić - po 4