Śląsk - SMS ZPRP. Koniec niemocy. Wrocławianie ze zwycięstwem

Pięć miesięcy czekali szczypiorniści Śląska Wrocław na zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. W zaległym meczu 19. kolejki pokonali SMS ZPRP Gdańsk 32:23 i przedłużyli swoje szanse na pozostanie w szeregach pierwszoligowców.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / RADOSŁAW SIUBA

22 października Śląsk sensacyjnie pokonał 25:23 lidera tabeli, Spójnię Gdynia. Od tego czasu wrocławianie pozostawali bez sukcesu, a jedyny punkt zdobyli w listopadzie po remisie z GKS-em Żukowo. Widmo spadku zaglądało w oczy i tylko zryw w ostatnich kolejkach mógł uratować Śląsk od ostatniego miejsca w tabeli.

Zawodnicy Daniela Grobelnego po zwycięstwie z SMS ZPRP zrobili drobny kroczek w kierunku utrzymania. Zagrali zdecydowanie w obronie, twardo stali na nogach i wymuszali faule ofensywne. Nieźle w bramce spisywał się Jordan Galle, do kontr biegał niezawodny Piotr Burzyński i przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę.

Podobać mogły się akcje rozprowadzane do skrzydła, kilka efektownych trafień z prawego rozegrania zaliczył Sebastian Ziemiński. Gdańszczanom natomiast z olbrzymim trudem przychodzili rzucanie bramek - szczególnie kosztowny okazał się przestój między 20 a 25 minutą, gdy licealiści z Trójmiasta nie zdołali rzucić bramki.

Kilkukrotnie w tym sezonie Śląsk po dobrej pierwszej części tracił siły po przerwie. Nie tym razem. Burzyński trafiał jak na zawołanie i przewaga nad młodzieżą z Gdańska w 47 minucie sięgnęła 10 goli. SMS walczył tylko o zmniejszenie rozmiaru porażki. Trzy bramki Adriana Chełmińskiego tuż przed końcem okazały się łabędzim śpiewem gdańszczan.

Śląsk wygrał 32:23 i teoretycznie pozostaje w grze o utrzymanie. Do miejsca barażowego traci sześć oczek. W najbliższej kolejce wrocławianie zagrają z Kancelarią Andrysiak Stalą Gorzów, z którą będzie bardzo trudno o punkty. Więcej szans przyznaje się Śląskowi w pozostałych meczach z Sokołem Browarem Kościerzyna, Grunwaldem Poznań, rezerwami płockiej Wisły i walczącym o utrzymanie GKS-em Żukowo.