LM: masakra w ćwierćfinale, zespół Kingi Achruk zmiażdżył Larvik HK

Do pogromu doszło w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pomiędzy Buducnostią Podgorica a Larvikiem HK. Zespół z Czarnogóry, z Kingą Achruk w składzie, zwyciężył aż 31:17.

Wiktor Gumiński
Materiały prasowe / EHF
Mistrzynie Norwegii udały się jednak na Bałkany mocno osłabione. Z powodu plagi kontuzji, w ich meczowym składzie znalazło się zaledwie 11 zawodniczek (9 z pola), wśród których zabrakło między innymi Sanny Solberg, Amandy KurtovićAlina Wojtas czy bramkarki Sandry Toft.

Szczypiornistki Buducnosti bezlitośnie wykorzystały istotne braki w szeregach przeciwniczek. Już do przerwy wygrywały 14:9, by w drugiej połowie jeszcze podkręcić tempo i ostatecznie triumfować różnicą aż 14 trafień! Tak duża zaliczka przed rewanżem niemalże zapewniła ekipie Kingi Achruk awans do Final Four.

Polka po raz kolejny grała przede wszystkim w obronie. Otrzymała żółtą kartkę, ale ani razu nie powędrowała na ławkę kar. Zdobyła jedną bramkę, po rzucie w okienko z drugiej linii. Liderką czarnogórskiego zespołu była Rumunka Cristina Neagu, autorka 10 goli.