Liga Mistrzów: znakomity wynik Vardaru Skopje. Final Four na wyciągnięcie ręki

Siergiej Samsonenko, właściciel Vardaru Skopje, może być zadowolony z postawy swojej drużyny. Mistrzowie Macedonii wrócą z Flensburga z dwubramkową zaliczką (24:26) i są o krok od Final Four Ligi Mistrzów.

Marcin Górczyński
Joan Canellas Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Joan Canellas

- Mam nadzieję, że EHF nie pozwoli na powtórkę sprzed trzech lat. Jeżeli stanie się tak ponownie, to wycofuje się z piłki ręcznej. Nie będę miał sił do kolejnej walki o awans, dlatego zostanę w Vardarze tylko w kategoriach juniorskich - zapowiadał przed meczem Samsonenko, nawiązując do kontrowersyjnego ćwierćfinału z Flensburgiem sprzed trzech sezonów. Wówczas Vardar w ostatniej chwili stracił awans do Final Four.

Wygląda na to, że w tym roku mistrzowie Macedonii mogą dopiąć swego. Od pierwszych minutach Vardar prezentował się zdecydowanie lepiej. Co prawda Flensburgowi nie sprzyjało szczęście w kilku sytuacjach, ale dominacja gości ze Skopje nie podlegała dyskusji, szczególnie odkąd Arpad Sterbik rozpoczął swój koncert. Golkiper powstrzymywał m.in. Bogdana Radivojevicia, a w całym spotkaniu odbijał piłki ze skutecznością 45 procent! Flensburg rozgrywał najsłabszą połowę od dawna i zapłacił wysoką cenę za niewykorzystane okazje.

Vardar do Final Four prowadził kapitalny Luka Cindrić. Chorwat zdobywał bramki, dyrygował kolegami, rozprowadzał akcje. W 35 minucie kibice we Flensburgu nie wierzyli w to, co widzą. Lider Bundesligi tracił siedem bramek i powoli żegnał się z marzeniami o drugim w historii triumfie w rozgrywkach.

Gospodarze obudzili się w ostatnich minutach. Po serii pomyłek w bramkę wstrzelił się Holger Glandorf, a straty do zaledwie jednego gola mógł zmniejszyć Rasmus Lauge Schmidt. Duńczyk nie zdołał jednak pokonać Sterbika i Vardar mocno uchylił drzwi do Final Four.