Korona Handball - MTS. Kielczanki coraz bliżej awansu

Nie było niespodzianki w meczu Korona Handball Kielce - MTS Kwidzyn. Liderki tabeli wygrały z zespołem z Pomorza 32:24, a po osiem bramek zdobyły Honorata Syncerz i Kristina Repelewska.

Michał Gałęzewski

Chcąc zapewnić sobie zwycięstwo w lidze, zawodniczki Korony Handball Kielce nie oglądając się na wiceliderki z Chorzowa, muszą wygrywać do końca sezonu. Teoretycznie właśnie spotkanie z MTS-em Kwidzyn było najtrudniejszym wyzwaniem dla zespołu z Kielc.

Tylko na samym początku mecz był wyrównany. Po bramce Darii Szynkaruk, w 10. minucie było 6:5. Od tego momentu spotkanie zdominowały jednak kielczanki. Rzuciły cztery bramki z rzędu i po celnej próbie Honoraty Syncerz, było już 10:5 dla liderek I ligi.

Do końca pierwszej części spotkania drużyna z Kielc kontrolowała wynik. Na dwie minuty przed przerwą, po rzucie Magdaleny Kędzior było już 16:8. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się rezultatem 17:10.

Po tym, jak drużyny wróciły z szatni, momentalnie Korona Handball Kielce powiększyła przewagę do dziewięciu bramek. W drugiej połowie spotkania, faworytki nie śrubowały już wyniku, tylko spokojnie, konsekwentnie kontrolowały sytuację na boisku. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 32:24.

- Od początku meczu dziewczyny pokazały kto rządzi w Kielcach. Przystąpiły do spotkania bardzo skoncentrowane i było to widać szczególnie w obronie, po której wyprowadzaliśmy kontrataki. Dziękujemy kibicom, którzy stworzyli swoim dopingiem świetną, gorącą atmosferę i ponieśli dziewczyny. Twierdza Kielce pozostała w tym sezonie niezdobyta - powiedział po spotkaniu Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

Korona Handball Kielce - MTS Kwidzyn 32:24 (17:10)

Korona Handball: Hibner, Orowicz - Syncerz 8, Repelewska 8, Kaźmiruk 3, Czubaj 2, Więckowska 2, Młynarska 1, Kędzior 1 oraz Zimnicka.