Metraco Zagłębie - Pogoń. Pokaz siły. Lubinianki wciąż w grze o złoto!

W ramach 31. kolejki zmagań w PGNiG Superlidze doszło do starcia Metraco Zagłębia Lubin z Pogonią Baltica Szczecin. Mecz na Dolnym Śląsku zakończył się zwycięstwem miejscowych (33:28), które w środę zagrają o mistrzostwo Polski.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI
I Metraco Zagłębie, i Pogoń Baltica postawiły w sobotę na szybką piłkę ręczną. Oba zespoły rozgrywały swoje akcje w błyskawicznym tempie i zachowywały przy tym bardzo dobrą skuteczność. W 10. minucie meczu tablica wyników wskazywała remis po pięć.

Na lubińskim parkiecie nie brakowało ładnych rzutów ze skrzydła, efektownych trafień pod poprzeczkę z dystansu czy licznych, indywidualnych akcji. W tych ostatnich specjalizowały się szczególnie Małgorzata Buklarewicz, Karolina Kochaniak i Hanna Jaszczuk.

Przed upływem pierwszego kwadransa szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę Miedziowych. Trener Bożena Karkut często rotowała składem, aby jej ekipa zachowała świeżość do samego końca. Dużo ożywienia wnosiły do gry Wiktoria Belmas oraz Karolina Semeniuk. Gdy polska rozgrywająca zakończyła świetną wrzutkę, dystans miejscowych wzrósł w 19. minucie do czterech bramek.

Końcówka pierwszej połowy należała już do drużyny z Grodu Gryfa. Pogoń Baltica mogła w ostatniej sekundzie zniwelować straty do zera, ale w idealnej okazji przestrzeliła Kamila Szczecina. Team gości grał wówczas na dwa koła.

Po zmianie stron warunki na boisku wciąż dyktował zespół z Dolnego Śląska. O jego mocy stanowiły w drugiej połowie bramkarki oraz rozgrywające - Małgorzata Buklarewicz i Żana Marić. Tytanową pracę wykonywała też legenda miedziowego klubu Kaja Załęczna, która po sezonie kończy sportową karierę.

Metraco Zagłębie dzięki sobotniej wygranej ma już zapewniony srebrny medal. O tym, czy lubinianki zdobędą mistrzostwo Polski zadecyduje środowy mecz w Trójmieście z Vistalem Gdynia.

Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin 33:28 (16:15)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Czyż - Załęczna 3, Grzyb 3, Semeniuk 4, Buklarewicz 5, Wiertelak 1, Piechnik, Marić 10, Jochymek 4, Belmas 1, Milojević 2.
Kary: 6 min.

Pogoń Baltica: Płaczek, Krupa, Wawrzynkowska - Noga 2, Szczecina , Królikowska 4, Zimny, Koprowska 1, Zawistowska 1, Kochaniak 5, Blażević 7, Jaszczuk 7
Kary: 10 min.

Sędziowie: Bartosz Leszczyński - Marcin Piechota