Sparta - Jutrzenka. Zespół z Obornik zwyciężył jedną bramką

W ostatnim meczu sezonu I ligi kobiet zespół Sparty Oborniki jedną bramką pokonał MMKS Jutrzenkę Płock 26:25 i zakończył rozgrywki na ósmym miejscu.

Joanna Chmara
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Od początku meczu rywalizacja między sąsiadującymi w tabeli zespołami była niezwykle wyrównana. Po dziesięciu minutach gry i bramce zdobytej przez Adriannę Wardę na tablicy wyników widniał remis 4:4. Dzięki dwóm rzutom karnym, które skutecznie wykonała Agata Wasiak spartanki wysunęły się na prowadzenie.

Zawodniczki Jutrzenki dzięki świetnym atakom Katarzyny Homonickiej zdołały jednak doprowadzić do wyrównania. Przez ostatnie dziesięć minut pierwszej odsłony meczu szczypiornistki obu zespołów z zaangażowaniem walczyły o każdą piłkę i gra toczyła się bramka za bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 16:16.

Po przerwie emocji również nie brakowało. Minimalną przewagę zaczęła zyskiwać drużyna z Płocka. W 37. minucie bramkę zdobyła Paulina Zaremba i podopieczne Jarosława Krzemińskiego zyskały trzybramkową przewagę.

Gospodynie nie pozwoliły im jednak długo cieszyć się prowadzeniem i w 42. minucie do remisu 20:20 doprowadziła Urszula Filoda. Przez resztę meczu żaden z zespołów nie zdołał odskoczyć rywalowi i do ostatnich minut kwestia zwycięstwa była otwarta. W 59. minucie swoją 11. bramkę w spotkaniu zdobyła Agata Wasiak, zapewniając Sparcie zwycięstwo 26:25.

SKF KPR Sparta Oborniki - MMKS Jutrzenka Płock 26:25 (16:16)

SKF KPR Sparta: Niezgodzka, Kochańska-Lizewicz - Wasiak 11, Gładecka 6, Matysek 4, Filoda 4, Żołyniak 1, Rychlewska, Sowa