Sparingowo: Stal Mielec blisko zwycięstwa nad uczestnikiem Klubowych Mistrzostw Świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / SPR STAL MIELEC / Wiktor Kawka to rozgrywający Stali Mielec
Materiały prasowe / SPR STAL MIELEC / Wiktor Kawka to rozgrywający Stali Mielec

Dopiero w ostatnich minutach Stal Mielec straciła sparingowe zwycięstwo nad Sydney University, najlepszą drużyną Australii i uczestnikiem zbliżających się Klubowych Mistrzostw Świata (24:25).

Szczypiorniści z Mielca mieli prawo odczuwać zmęczenie po ostatnich spotkaniach w Memoriale Weryńskiego. Raptem dwa dni później ponownie wyszli na parkiet i zagrali z Sydney University, australijskim zespołem, przygotowującym się w Polsce do udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata (25-28 sierpnia).

Pomimo sporej liczby spotkań w ostatnim czasie, SPR Stal była blisko zwycięstwa. Wprawdzie początek należał do Australijczyków, ale od 20 minuty mielczanie przejęli inicjatywę. Cztery bramki Łukasza Janysta wyprowadziły Czeczeńców na prowadzenie 12:11, które udało się utrzymać do przerwy.

Kilka minut po wznowieniu gry przewaga Stali urosła nawet do czterech trafień, głównie dzięki Wiktorowi Kawce. 21-latek rozegrał kolejny dobry mecz w okresie przygotowawczym i w trakcie sezonu powinien być główną armatą zespołu. Uczestnicy KMŚ wrócili do gry dopiero w ostatnich 10 minutach, gdy mielczanom zaczynało brakować już sił. Marcus Hock w 59 minucie dał Sydney University 25. bramkę i stało się jasne, że zwycięstwo przejdzie Stali obok nosa.