PGNiG Superliga kobiet: mistrzynie z Vistalu zaczęły od zwycięstwa z Kram Startem

Vistal Gdynia wygrał na inaugurację PGNiG Superligi kobiet. Mistrzynie Polski pokonały Kram Start Elbląg 26:25 i mimo naporu przeciwnika, mogą być zadowolone z pierwszego spotkania w sezonie.

Michał Gałęzewski
Aneta Łabuda w akcji WP SportoweFakty / Michał Domnik / Aneta Łabuda w akcji

Po mistrzostwie Polski w ubiegłym sezonie, zawodniczki Vistalu Gdynia nie wzmocniły się w przerwie letniej. Z zespołu odeszło kilka zawodniczek, w tym ubiegłoroczna liderka - Monika Kobylińska. W zamian dołączył szereg wychowanek, które zostały od razu wrzucone na głęboką wodę. Początek środowego meczu należał jednak do Vistalu.

Co prawda jeszcze w 6. minucie po bramce Joanny Wagi było 3:3, ale mistrzynie pokazały znakomitą formę. Świetnie spisywały się leworęczne szczypiornistki - Aleksandra Zych i Katarzyna Janiszewska, która trzy razy z rzędu pokonała Klaudię Powagę. Gdy chwilę później trafiła jeszcze Patricia Matieli, było już 8:3, a 5-bramkowe prowadzenie Vistalu utrzymywało się do 21. minuty.

Tuż przed przerwą Vistal przygasł. Świetnie w bramce spisywała się Powaga i mimo również niezłej formy Weroniki Kordowieckiej, Kram Start zaczął odrabiać straty w niezwykłym tempie. Ostatnie cztery bramki rzuciły byłe zawodniczki Vistalu - Aleksandra Dorsz i Magdalena Balsam, które doprowadziły do remisu po 30 minutach!

Długi, dziewięciominutowy impas gdynianek w ataku powstrzymała dopiero Jagoda Błaszkowska. Vistal ponownie wyszedł na prowadzenie. Na osiem minut przed końcowa syreną, kiedy do elbląskiej bramki trafiła Aleksandra Zych, gospodynie miały już trzy trafienia przewagi.

Ponownie jednak Kram Start Elbląg się nie poddał, a w ataku znakomicie grała debiutująca w PGNiG Superlidze kobiet Daria Szynkaruk, która doprowadziła do remisu. W samej końcówce bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła jednak Aneta Łabuda, a Małgorzata Gapska obroniła ostatni rzut przyjezdnych. Vistal wygrał 26:25 i na boisku mieliśmy do czynienia z wielkimi emocjami!

Vistal Gdynia - Kram Start Elbląg 26:25 (12:12)

Vistal: Kordowiecka, Gapska - Janiszewska 8, Zych 7, Kozłowska 3, Matieli 2, Kulwińska 2, Łabuda 2, Stanulewicz 1, Błaszkowska 1 oraz Pękala, Gutkowska, Borysławska, Uścinowicz.
Karne: 5/6.
Kary: 10 min. (Zych 4 min., Borysławska, Kulwińska, Matieli - po 2 min.)

Kram Start: Powaga, Szywerska - Lisewska 7, Balsam 3, Szynkaruk 3, Stokłosa 3, Waga 2, Jaszczuk 2, Jędrzejczyk 2, Dorsz 1, Świerżewska 1, Kozimur 1 oraz Kwiecińska.