Liga Mistrzów: udane mecze gospodarzy w grupie Orlen Wisły

W 3. kolejce Ligi Mistrzów spokojne domowe zwycięstwa odnieśli szczypiorniści Varadru Skopje i MOL-Picku Szeged. Z porażkami musieli się pogodzić gracze RK PPD Zagreb i IFK Kristianstad.

Aneta Szypnicka
Joan Canellas Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Joan Canellas
W stolicy Macedonii lepiej spotkanie rozpoczęli goście. Zawodnicy z Zagrzebia błyskawicznie wyszli na prowadzenie 3:0, ale swoją przewagę utrzymali tylko do 8. minuty. Gospodarze szybko rzucili się do odrabiania strat, doprowadzili do remisu, a następnie sami zaczęli odjeżdżać rywalom.

Skopijczycy rozkręcali się z minuty na minutę, a Chorwaci nie mieli pomysłu na zatrzymanie swoich przeciwników. Oczywiście grali bardzo ambitnie, ale to nie wystarczało na rozpędzonych szczypiornistów Vardaru, którzy mieli ogromne wsparcie w swoich kibicach. Atmosfera panująca w hali była niezwykle gorąca, a to dodawało gospodarzom wiatru w żagle. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego wyszli na siedmiobramkową przewagę i taką też różnicą zakończyło się to starcie. Vardar ostatecznie zwyciężył 28:21.

Jeszcze mniej problemów z pokonaniem IFK Kristianstad mieli gracze MOL-Picku Szeged. Chociaż pierwszą bramkę spotkania rzucili goście, a konkretnie Mario Lipovac, Węgrzy błyskawicznie zaczęli kontrować. Ich prowadzenie rosło z minuty na minutę, a po kwadransie gry sięgnęło już poziomu dziewięciu oczek. Szwedzi byli bezradni, kompletnie zagubieni i biegali po parkiecie jak dzieci we mgle.

Ostatecznie dali sobie rzucić aż trzydzieści sześć bramek, sami zdobyli dwadzieścia siedem i musieli pogodzić się ze srogą porażką.

Liga Mistrzów, grupa A, 3. kolejka:

MOL-Pick Szeged - IFK Kristianstad 36:27 (20:12)
Najwięcej bramek: dla MOL-Pick - Richard Bodo 8, Bence Banhidi 5, Stefan Sigurmannsson, Matej Gaber, Jonas Kallman, Stas Skube - po 3; dla IFK - Viktor Hallen 6, Olafur Gudmundsson 5, Tim D. Sorensen 3

Vardar Skopje - RK PPD Zagrzeb 28:21 (13:10) Najwięcej bramek: dla Vardaru - Jorge Maqueda, Vuko Borozan - po 4, Luka Cindrić 3, Ivan Cupić, Joan Canellas - po 3; dla PPD - Stipe Mandalinić 9, Luka Mraković 3, Zarko Marković, Josip Valcić, Leon Susnja - po 2.