Liga Mistrzów: FC Barcelona Lassa Kamila Syprzaka poległa w Segedynie, piąty triumf HBC Nantes

W niedzielnych meczach 8. kolejki grupy A Ligi Mistrzów 2017/2018, FC Barcelona Lassa musiała uznać wyższość MOL-Picku Szeged (28:31), zaś ekipa HBC Nantes pokonał RK PPD Zagrzeb 28:27.

Tomasz Rosiński
Kamil Syprzak, obrotowy Barcelony (z piłką) Getty Images / ALEX GRIMM / Na zdjęciu: Kamil Syprzak, obrotowy Barcelony (z piłką)
Pick po raz ostatni wygrał z zespołem z Barcelony w 2004 roku i w końcu chciał przerwać 13-letnią niemoc w starciach z tą ekipą (7 porażek z rzędu), co mu się udało.

Gospodarze od razu zabrali się do ciężkiej pracy i po 13 minutach prowadzili 8:6. Grę ekipy z Segedyna napędzali dobrze dysponowani tego dnia Zsolt Balogh i Siergiej Gorbok, a wspierał ich Stefan Rafn Sigurmannsson.

Katalończycy walczyli o zniwelowanie strat, ale to podopieczni Juana Carlosa Pastora kontrolowali boiskowe wydarzenia i zwyciężyli pierwszą połowę potyczki 16:13.

Po zmianie stron trwała wymiana ciosów, zaś przyjezdni potrafili przyspieszyć i za sprawą Diki Mema odskoczyć przeciwnikowi na dwa trafienia (18:20 w 39. minucie).

Taki obrót spraw nie podłamał wicemistrzów Węgier, którzy doprowadzili do emocjonującej końcówki konfrontacji. Na finiszu to właśnie szczypiorniści MOL-Picku Szeged zachowali więcej zimnej krwi i odnieśli wiktorię 31:28.

Kamil Syprzak rzucił dla swojej drużyny 1 bramkę, notując 100-procentową skuteczność w ofensywie.

Potknięcie "Barcy" wykorzystali piłkarze ręczni z Nantes, którzy okazali się lepsi o jednego gola od zagrzebian (28:27) i przesunęli się na 3. miejsce w tabeli grupy A.

Liga Mistrzów, 8. kolejka gr. A:

MOL-Pick Szeged - FC Barcelona Lassa 31:28 (16:13)
Najwięcej bramek: dla MOL-Picku Szeged - Zsolt Balogh 9, Stefan Rafn Sigurmannsson 6, Richard Bodo 4; dla FC Barcelona Lassa - Timothey N'Guessan 7, Dika Mem 6, [...], Kamil Syprzak 1.

HBC Nantes - RK PPD Zagrzeb 28:27 (13:12) Najwięcej bramek: dla HBC Nantes - Senjamin Burić 6, Kirył Łazarow 5, Romain Lagarde 4; dla RK PPD Zagrzeb - Damir Bicancić 6, Stipe Mandalinić 5, Żarko Marković 3.