PGNiG Superliga Kobiet: znakomita Dos Santos i zabójczy kwadrans kielczanek

Pierwsze w tym roku kalendarzowym i drugie w sezonie zwycięstwo odniosły szczypiornistki Korony Handball. Kielczanki w 13. kolejce PGNiG Superligi kobiet pokonały na własnym parkiecie UKS PCM Kościerzyna 31:24.

Aneta Szypnicka-Staniec
zawodniczki Korony Handball Kielce WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: zawodniczki Korony Handball Kielce
Wygraną drużyna z województwa świętokrzyskiego w dużej mierze zawdzięcza świetnej formie Priscilii Dos Santos, która szczególnie w pierwszej połowie meczu nie bała się wziąć na siebie odpowiedzialności rzutowej i nękała bramkarki przeciwniczek. Gdy jej koleżanki miały problemy ze skutecznym wykończeniem akcji, ona sprawiała, że szczypiornistki z Kościerzyny nie były w stanie zbudować bezpiecznej przewagi. Brazylijka była najskuteczniejszą zawodniczką na boisku i spotkanie zakończyła aż z dwunastoma trafieniami na koncie.

Pierwsze minuty starcia były niezwykle wyrównane, chociaż nieco lepiej radziły sobie przyjezdne. Obie drużyny grały jednak falami. Gospodynie na początku prezentowały się bardzo nerwowo i popełniały za dużo błędów, szczególnie w ataku.

Kielczanki szybko się jednak uspokoiły, między słupkami z dobrej strony pokazała się Aleksandra Orowicz i to błyskawicznie odbiło się na wyniku. Wreszcie bezbłędnie zaczęła działać ofensywa i podopieczne trenera Tomasza Popowicza wyszły na czterobramkowe prowadzenie. Kościerzynianki jednak nie odpuszczały ani na moment. Prowadzone przez Karolinę Mokrzką potrafiły bardzo mocno zaskoczyć obronę gospodyń, dzięki czemu błyskawicznie odrobiły straty.

Końcówka pierwszej połowy znowu należała jednak do zawodniczek Korony Handball, które na przerwę schodziły prowadząc trzema trafieniami 16:13. Przewaga kielczanek oscylująca wokół trzech-czterech bramek utrzymywała się przez kolejny kwadrans.  Na osiemnaście minut przed ostatnią syreną kościerzynianki zmniejszyły swojej straty do jednego "oczka" i wydawało się, że szykuje się emocjonująca końcówka.

Nic bardziej mylnego - gospodynie włączyły piąty bieg i zaczęły grać jak z nut, nie dając rywalkom żadnych szans na wyrównaną walkę. Szczypiornistki Korony Handball imponowały zarówno w ofensywie, jak i defensywie, dzięki czemu z minuty na minutę coraz bardziej odjeżdżały swoim przeciwniczkom. Ostatecznie podopieczne Popowicza zwyciężyły 31:24.