2 Bundesliga: Bergischer gromi na wyjeździe, niezły mecz Macieja Majdzińskiego

HC Bergischer, z Maciejem Majdzińskim w składzie, wygrał wysoko 31:15 z Dessau-Rosslauer.

HSC Coburg okazał się lepszy w starciu z HV Wilhelmshavener trzy 3 trafienia - 29:26. Patryk Foluszny nie zmieścił się w protokole meczowym.

Bartosz Grzelak
Maciej Majdziński Getty Images / Na zdjęciu: Maciej Majdziński
W 22. kolejce spotkań 2. Bundesligi, HSC 2000 Coburg wygrał 29:26 z Wilhelmshavener HV. Szansę na awans ma niewielkie, ale dzięki zwycięstwu umocnił się na 6. pozycji, wciąż nie tracąc dystansu do czołówki - strata do SG BBM Bietigheim wynosi 5 punktów.

Początek starcia był wyrównany, dopiero pod koniec pierwszej połowy gospodarze wyszli na wysokie prowadzenie - 16:9 po bramce Stefana Lexa. Przed przerwą mogli liczyć na dobrą postawę Jana Kulhanka w bramce, który odbił kilka piłek, jednak skuteczność obron na poziomie 21 proc. w przekroju całego spotkania nie zrobiła na nikim wrażenia. Czeski bramkarz tworzył duet z Oliverem Krechelem, gdyż w kadrze meczowej nie zmieścił się Patryk Foluszny.

Dużo lepiej sobotni wieczór wspominać będzie Maciej Majdziński. Jego Bergischer HC zdeklasował 31:15 Dessau-Rosslauer HV. Kandydat do awansu prowadził w tym meczu od początku do końca. Jeszcze pod koniec pierwszej części zawodnicy Bergischer wyszli na prowadzenie 11:7 po bramce byłego zawodnika Azotów Puławy, Leosa Petrovsky'ego. Do przerwy ekipa Dessau-Rosslauer dzielnie broniła się przed porażką (10:13).

Majdziński celnym rzutem otworzył wynik drugiej odsłony widowiska (14:10), a łącznie uzbierał dwa trafienia, ani raz nie pudłując. W drugich 30. minutach Bastian Rutschmann stracił tylko pięć bramek, co jest zasługą dobrej defensywy Bergischer. Goście urządzili sobie kanonadę strzelecką, w czym prym wiódł skuteczny Arnor Gunnarsson, zdobywca ośmiu bramek. Ostatecznie wygrali w zdecydowanym stylu 31:15 i z 42 punktami umocnili się na pozycji lidera zaplecza rozgrywek 2. Bundesligi.