WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Spór legendy z klubem. Christian Zeitz oraz THW Kiel spotkają się w sądzie

Nie milkną echa sporu pomiędzy Christianem Zeitzem i THW Kiel, dotyczącym ważności umowy niemieckiego praworozgrywającego. O ostatecznym rozstrzygnięciu konfliktu zadecyduje sąd.
Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Christian Zeitz

Konflikt pomiędzy THW Kiel i legendą tego klubu, Christianem Zeitzem, ciągnie się już kilka miesięcy. Do jego eskalacji doszło w lutym, kiedy to władze klubu z Kilonii postanowiły zawiesić mistrza świata z 2007 r. Miało to związek z długością kontraktu Niemca z zespołem Zebr. - Jest to spór natury prawnej, którym już zajmują się prawnicy - twierdził wtedy Reinhard Ziegenbein, przewodniczący rady nadzorczej klubu. 

Jak widać, sprawy jednak nie udało się rozwiązać polubownie. Jak informuje Kieler Nachrichten, obydwie strony spotkają się latem w sądzie. Warto dodać, że według dziennika włodarze zespołu z Kilonii zaoferowali ulubieńcowi Sparkassen-Areny stanowisko trenera przygotowania fizycznego jako próbę załagodzenia sporu. Zeitz zdążył już jednak odrzucić propozycję Kilończyków.

Doświadczony praworozgrywający, który na swoim koncie posiada aż 9 tytułów mistrza Niemiec, reprezentował barwy THW Kiel dwukrotnie - w latach 2003-2014 oraz 2016-2018. Teraz jednak, ze względu na politykę odmładzania składu, musi on ustąpić miejsca "świeżej krwi". Jego miejsce w zespole zajmie Harald Reinkind, sprowadzony z Rhein-Neckar Loewen. Norweg podpisał z klubem z północy Niemiec kontrakt obowiązujący do 2021 r.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE Kielce ponownie mistrzem Polski

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
kn-online.de

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×