Bartosz Janiszewski zostaje w Superlidze. Duże wzmocnienie MMTS-u Kwidzyn

Bartosz Janiszewski wrócił do MMTS-u Kwidzyn. Czołowy obrotowy Superligi dwa ostatnie sezony spędził w Meblach Wójcik Elbląg.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Bartosz Janiszewski w akcji Materiały prasowe / MEBLE WÓJCIK ELBLĄG / Na zdjęciu: Bartosz Janiszewski w akcji
Jeszcze przed startem sezonu nowy trener MMTS-u Kwidzyn, Tomasz Strząbała mówił, że kadra jest zamknięta i nie należy spodziewać się dodatkowych transferów. Pomimo zapowiedzi, klub sięgnął po jeszcze jednego gracza.

Bartosz Janiszewski od kilku tygodni pozostawał bez pracodawcy, bo Meble Wójcik Elbląg zrezygnowały z ubiegania się o Superligę. Mówiło się, że doświadczony kołowy może wylądować w macierzystej drużynie z Kwidzyna. Na potwierdzenie tych wieści, obrotowy pojawił się na pierwszym treningu MMTS-u.

Po pozyskaniu 35-latka pozycja kołowego jest (obok bramki) najmocniej obsadzoną w drużynie. Trener Strząbała będzie miał jeszcze do wyboru Michała Pereta i młodego Ryszarda Landzwojczaka.

Janiszewski rozegrał osiem sezonów w Kwidzynie, z MMTS-em docierał do półfinału Superligi, grał też w HG Saarlouis i AZS-ie AWF Gorzów Wlkp. Przez ostatnie dwa sezony rzucił dla Meblarzy z Elbląga prawie 200 bramek - zdobyczy pewnie byłoby więcej, gdyby nie kilkumiesięczna absencja po urazie barku.

ZOBACZ WIDEO Marcin Gortat: Nie ma nic lepszego od gry w domu
Czy Janiszewski to wzmocnienie MMTS-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×