Bundesliga: popis Piotra Chrapkowskiego w ataku

Bundesliga przyspieszyła, dwa dni po 2. kolejce ruszyła trzecia seria. Piotr Chrapkowski pokazał moc w ataku. Reprezentant Polski ruszał do szybkich akcji i z powodzeniem bombardował bramkę Wetzlar (31:26). Flensburg wygrał w Berlinie mecz kolejki.
Marcin Górczyński
Getty Images / Ronny Hartmann / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski (po prawej)

Piotr Chrapkowski był jednym z najbardziej zapracowanych graczy na parkiecie. Dowodził obroną Gladiatorów i jak zawsze w razie możliwości ruszał do przodu po szybkim wznowieniu. Przeciwko Wetzlar radził sobie znakomicie w ataku. Oddał pięć rzutów, wszystkie wylądowały w siatce. Dołożył dwie asysty i obok Matthiasa Musche był najlepszym strzelcem Magdeburga.

Gladiatorzy idą jak burza, mają komplet zwycięstw po trzech kolejkach. W identycznej sytuacji jest Flensburg. Za odmłodzonymi Wikingami pierwszy poważny test w lidze.

W Berlinie długo nie radzili sobie z miejscową młodzieżą. Pod nieobecność gwiazd, wielce utalentowani Jacob Holm i Frederik Simak siali spustoszenie zupełnie bez respektu dla utytułowanych rywali. Fuechse prowadziło do przerwy 16:14 i przede wszystkim grało ładnie dla oka. Kryzys przyszedł w drugiej połowie. Zabrakło solidnych zmienników, a wprowadzony między słupki Benjamin Burić znowu (drugi mecz z rzędu) pochłaniał wszystkie piłki. Klasę po przerwie pokazał stary, ale jary Holger Glandorf.

Trudna przeprawa za THW Kiel. TBV Lemgo, choć w bramce nie pomagali Piotr Wyszomirski i Peter Johannesson, do 45. minuty dotrzymywało Zebrom kroku. Świetna końcówka, głównie dzięki obrońcom i wejściu Niklasa Landina, zapewniła kilończykom zwycięstwo 28:24.

Po dwóch porażkach przełamał się SC Lipsk. Drużyna Macieja Gębali poprawiła skuteczność i pokonała beniaminka z Bietigheim. Polak tym razem nie zapisał się niczym szczególnym.