2. Bundesliga: pewna wygrana TuS N-Luebbecke. Udane występy Gieraka i Walczaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Facebook - TuS N-Lübbecke / Łukasz Gierak w barwach TuS N-Lübbecke
Facebook / Facebook - TuS N-Lübbecke / Łukasz Gierak w barwach TuS N-Lübbecke

TuS N-Luebbecke z Łukaszem Gierakiem i Patrykiem Walczakiem w składzie, pewnie zwyciężyło 36:28 z HV Wilhelmshavener w zaległym meczu 2. kolejki rozgrywek 2. Bundesligi.

Zawodnicy TuS N-Luebbecke zrehabilitowali się za piątkową porażkę z VfL Eintrachtem Hagen (26:27). Tym razem zagrali dużo skuteczniej w ofensywie i wysoko ograli niżej notowany zespół Wilhelmshavener HV w zaległym meczu 2. kolejki 2. Bundesligi (36:28). Od początku widowiska gospodarze zdecydowanie przeważali, po kilkunastu minutach prowadzili już 11:4, kiedy kolejną bramkę rzucił Łukasz Gierak.

Polski rozgrywający dobrze prowadził grę swojej drużyny, asystował, na swoim koncie zaliczył trzy trafienia, w tym jedno z rzutu karnego (3/3). Przed przerwą wynik wzrósł do dziesięciu trafień różnicy, szczypiorniści TuS N-Luebbecke grali szybciej i składniej, zaś na listę strzelców wpisał się Patryk Walczak (17:7). Reprezentacyjny obrotowy łącznie rzucił dwie bramki (2/2).

W drugiej połowie spotkania miejscowi kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, momentami zwiększając prowadzenie nawet do dwunastu goli (27:15). Zawodnicy Wilhelmshavener oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, co skutkowało kontratakami. W trakcie starcia regularną skuteczność na skrzydle zaprezentował Jan Eric Speckmann (7/8 bramek prób).

Po trzech rozegranych spotkaniach TuS N-Luebbecke z czterema punktami zajmuje 6. pozycję w tabeli 2. Bundesligi.