I liga grupa B: świetne otwarcie MKS-u Wieluń i Olimpii MEDEX Piekary Śląskie

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie i MKS Wieluń pierwszymi liderami I ligi szczypiornistów. Na inaugurację wygrał też Olimp Grodków, który powrócił na zaplecze Superligi.
Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / Na zdjęciu: zawodnicy MKS-u Wieluń

Zespół z Piekar Śląskich potwierdził, że będzie liczył się w grze o zwycięstwo w rozgrywkach. Szybko opanował sytuację i objął wysokie prowadzenie, momentami sięgające 15 trafień. Odmieniony ŚKPR Świdnica nie zagroził faworytom i przegrał 26:37. Prawie połowę bramek dla Olimpii rzucili Michał Rosół i Arkadiusz Kowalski.

Identyczną różnicą goli wygrał MKS Wieluń, który wprawdzie nie dokonał znaczących wzmocnień w ataku, ale z Mikołajem Krekorą w bramce może namieszać. W 1. kolejce ograli ASPR Zawadzkie 30:19, głównie dzięki znakomitej drugiej części.

Zwycięstwa nie dowiozła Forza Wrocław. Beniaminek prowadził do przerwy, ale rywale z Zielonej Góry, którzy przez ostatni sezon nabrali ligowego doświadczenia, zebrali szyki i po zaciętym boju wygrali 31:28. Jeszcze ciekawiej w Grodkowie, gdzie Olimp pokonał odmłodzoną Ostrovię po rzutach karnych. Seria "siódemek" zdecydowała też o sukcesie Anilany Łódź, która pokonała znacznie wzmocniony Grunwald Poznań.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Real Astromal. Leszczynianie poradzili sobie z Siódemką Miedzią Legnica, która planowała atak na czołowe lokaty.