Liga Mistrzów: zwycięstwo Elverum w Szwajcarii. Stopniała przewaga Orlenu Wisły

Elverum Handball zwyciężyło 30:29 z Wacker Thun i traci dwa punkty do lidera grupy D, Orlenu Wisły Płock. Tylko punkt mniej mają zawodnicy Ademaru Leon.

Bartosz Grzelak
Michał Daszek (Orlen Wisła Płock) Newspix / Mirosław Szozda / Na zdjęciu: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock)

Piłkarze ręczni Wacker Thun byli blisko sprawienia niespodzianki i wywalczenia punktu, jednak ostatecznie przegrali 29:30 z Elverum Handball. Mistrzowie Norwegii podwoili swój dorobek i z czterema punktami na koncie, wciąż liczą się w walce o awans z grupy D. Orlen Wisła Płock zachowała pozycję lidera, pomimo porażki z Abanca Ademarem Leon (24:27). Hiszpanie tracą punkt do wicemistrzów Polski oraz Dinama Bukareszt.

Skandynawowie przeważali w pierwszej połowie meczu, po kwadransie wyszli na prowadzenie różnicą pięciu bramek (12:7). Defensywa mistrza Szwajcarii miała duże kłopoty z upilnowaniem rozgrywających, Magnusa  Frederiksena i Simena Pettersena. Do przerwy Elverum prowadziło 16:13.

W drugiej odsłonie starcia zespół Wacker Thun zaprezentował się już z lepszej strony, celniej z drugiej linii rzucał Ron Delhees (6/11 prób). W 40. minucie kontaktową bramkę zdobył Jonas Daehler, jednak rywale utrzymywali kruchą przewagę (19:20).

Zmorą gospodarzy były notoryczne wykluczenia. Pomimo tego, zdołali w końcówce wyrównać, ale ostatnia akcja należała do szczypiornistów Elverum. Decydujące trafienie zaliczył Pettersen (29:28).

Grupa D, Liga Mistrzów

Wacker Thun - Elverum Handball 29:30 (13:16) Najwięcej bramek: dla Wacker - Ron Delhees i Jann Nicolas Suter - po 6, Philip Holm, Reto Friedli i Ivan Wyttenbach - po 4, dla Elverum - Simen Holand Pettersen - 6, Magnus Frederiksen - 5.