I liga grupa B: trzy zespoły gonią Olimpię. Ostrovia lepsza w derbach Wielkopolski

Zmniejsza się różnica między Olimpią MEDEX Piekary Śląskie a grupą pościgową. Swoje spotkania wygrały Siódemka Miedź Legnica, Ostrovia Ostrów Wielkopolski i Real Astromal Leszno.

Marcin Górczyński
Kamil Mosiołek Materiały prasowe / Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl) / Na zdjęciu: Kamil Mosiołek
Lider z Piekar Śląskich zawiódł we Wrocławiu, nie dał rady Forzy i wyciągnął dłoń do reszty stawki. Wszystkie ekipy bezpośrednio za plecami Olimpii wygrały i w grupie B robi się coraz ciekawiej.

Tylko w pierwszej połowie Anilana Łódź zagrażała Siódemce Legnica. Po przerwie uaktywnił się Kacper Majewski i dołączył do skutecznego Kamila Mosiołka. Siódemka pewnie wygrała 35:29.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł wicelider z Leszna. Real Astromal kontrolował mecz z AZS-em UZ Zielona Góra. Znowu zabłysnął wypożyczony z Głogowa Marcel Zdobylak, szanse dostali też zmiennicy, ale Akademicy nie zmniejszyli rozmiarów porażki. Znakomity finisz zapewnił zwycięstwo Ostrovii. W derbach Wielkopolski pokonała Grunwald Poznań 23:21, a duża w tym zasługa dwóch bramek Jakuba Przybylskiego.

Po trzech spotkaniach przełamał się MKS Wieluń, choć w pierwszych minutach meczu z Olimpem Grodków wyglądał fatalnie, przegrywał już 1:7. Mozolne odrabianie strat przyniosło skutek, po przerwie MKS zaczął dominować. Bezpieczne miejsca goni ŚKPR Świdnica, który po zwycięstwie z ASPR-em Zawadzkie traci punkt do dziesiątego AZS-u UZ.

I liga grupa B, 9. kolejka:

MSPR Siódemka Miedź Legnica - Politechnika Anilana Łódź 35:29 (20:13)
Najwięcej bramek: dla Siódemki - Kamil Mosiołek 7, Kacper Majewski 6; dla Anilany - Marcin Matyjasik 9, Kamil Katusza, Adrian Kucharski - po 5.

ASPR Zawadzkie - ŚKPR Świdnica 28:34 (16:17)
Najwięcej bramek: dla ASPR-u - brak danych; dla ŚKPR-u - Konrad Cegłowski 11, Mateusz Wychowaniec 7.

MKS Wieluń - UKS Olimp Grodków 28:20 (11:12)
Najwięcej bramek: dla MKS-u - Piotr Madeła, Krzysztof Książek - po 4; dla Olimpu - Maciej Maciejewski, Maciej Ungier - po 5.

WKS Grunwald Poznań - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 21:23 (11:13)
Najwięcej bramek: dla Grunwaldu - Michał Nieradko 5, Krzysztof Westwal, Daniel Bartłomiejczyk - po 4; dla Ostrovii - Jakub Przybylski 6, Michał Biegański 4.

Real Astromal Leszno - AZS UZ Zielona Góra 30:22 (15:10) Najwięcej bramek: dla Realu - Marcel Zdobylak 8, Michał Przekwas, Piotr Łuczak, Jakub Wierucki, Hubert Szkudelski - po 3; dla AZS-u - Jędrzej Jasiński 7, Adam Szarłowicz 4.