Liga Mistrzów: Rhein-Neckar Lowen dogoniło PGE VIVE Kielce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Andy Schmid
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Andy Schmid

Nie było niespodzianki w Kristianstad. Rhein-Neckar Loewen wykorzystało porażkę PGE VIVE Kielce w Skopje i po zwycięstwie 32:27 zrównało się punktami z mistrzami Polski.

IFK już nieraz zagrało faworytom na nosie, było o krok od zdobycia punktów w Kielcach, wygrało z Montpellier i Veszprem. Mistrzowie Szwecji wciąż mają realne szanse na 6. miejsce i awans do fazy TOP 16, ale z Rhein-Neckar Loewen nie pokusili się o niespodziankę.

Już w pierwszej połowie zderzyli się ze ścianą. Szwed Mikael Appelgren zatrzymał swoich rodaków, do tego doszły wykluczenia i w krótkim czasie Lwy odskoczyły aż na siedem goli (14:7). Sprawdzili się zmiennicy w talii Nikolaja Jacobsena, w tym Vladan Lipovina.

Obraz meczu tylko na moment zmienił się po przerwie, gdy IFK zmniejszyło stratę do dwóch bramek (18:20). Odpowiedzi Lipoviny i Andy'ego Schmida były piorunujące, a gdyby nie dobra postawa Leo Larssona, to Lwy wygrałyby znacznie wyżej.

Po 10. kolejce rozgorzała zażarta walka o drugie miejsce w grupie A. RNL zrównało się z PGE VIVE Kielce, jeden punkt więcej ma Vardar Skopje. W grze wciąż pozostaje Veszprem.

Liga Mistrzów, grupa A:

IFK Kristianstad - Rhein-Neckar Loewen 27:32 (13:18) Najwięcej bramek: dla Kristianstad - Valter Chrintz 6, Arnar Arnarsson, Marc Canellas - po 5; dla RNL - Andy Schmid 10, Vladan Lipovina 5