PGNiG Superliga: KPR Gwardia Opole rozprawiła się z MMTS-em Kwidzyn

KPR Gwardia z jedenastym zwycięstwem w obecnym sezonie PGNiG Superligi. W spotkaniu 17. kolejki opolanie uporali się przed własną publicznością z MMTS-em Kwidzyn, triumfując 24:21.

Tomasz Rosiński
Adam Malcher Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Adam Malcher
Ostatnie sześć meczów pomiędzy Gwardią a MMTS-em zakończyło się zwycięstwami przyjezdnych. W związku z tym kwidzynianie liczyli na podtrzymanie tej serii i triumf w sobotniej konfrontacji, ale to im się nie udało.

Przez pierwsze dwanaście minut konfrontacji obydwie drużyny toczyły bardzo wyrównany bój - bramka za bramkę. Z dobrej strony pokazywali się bramkarze gospodarzy i gości, czyli Adam Malcher oraz Krzysztof Szczecina, którzy popisali się kilkoma efektownymi interwencjami.

Z czasem zaczęła się zarysowywać przewaga podopiecznych Rafała Kuptela, którzy wzmocnili defensywę i byli skuteczniejsi w ataku. Po trafieniu Patryka Mauera z rzutu karnego w 17. minucie starcia opolski zespół wyszedł na prowadzenie 8:6 i od tego momentu nadawał ton boiskowym wydarzeniom.

Z każdą kolejną akcją rozkręcał się Jędrzej Zieniewicz, którego starał się wspierać Przemysław Zadura. Ostatecznie miejscowa drużyna wygrała pierwszą połowę meczu 13:11.

Po zmianie stron koncertowo grał Zieniewicz, który był praktycznie nie do zatrzymania dla kwidzynian. W trudnych momentach udanymi obronami swój zespół wspierał doświadczony Malcher.

Co prawda MMTS Kwidzyn na finiszu doszedł opolan na jednego gola (20:19 w 51. minucie), ale Gwardziści byli w stanie odeprzeć ten napór przeciwnika i zwyciężyć 24:21.