Poważny problem reprezentacji Polski. Joanna Drabik może nie zagrać z Serbkami

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Joanna Drabik
WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Joanna Drabik
zdjęcie autora artykułu

Nawarstwiają się problemy reprezentacji Polski szczypiornistek. Joanna Drabik doznała urazu barku, który może wyeliminować ją z gry na kilka miesięcy. Gdyby potwierdził się czarny scenariusz, to podstawowa obrotowa nie wystąpi w dwumeczu o MŚ 2019.

Polka wciąż czeka na diagnozę, ale rokowania nie są najlepsze. Według pierwszych prognoz, Joannę Drabik czeka nawet kilkumiesięczna przerwa. W tej sytuacji bardzo wątpliwy jest jej udział w najważniejszych spotkaniach wiosny 2019 roku - dwumeczu o MŚ 2019 z Serbkami. Jeśli Polki awansują do turnieju, to przedłużą swoje szanse na występ w igrzyskach olimpijskich. W przeciwnym razie obejrzą zmagania w domu.

Trener Leszek Krowicki ma zresztą sporo problemów do rozwiązania. W razie potrzeby, zawodniczkę węgierskiego Siofok zastąpi najprawdopodobniej Joanna Szarawaga bądź Sylwia Matuszczyk. Selekcjoner szuka też następczyni Kingi Grzyb, która po wielu latach pożegnała się z reprezentacją. Identycznie postąpiła Sylwia Lisewska. Na urlopie macierzyńskim jest Romana Roszak, a kontuzję wciąż leczy jedna z liderek kadry, Kinga Achruk.

Spotkania z Serbkami odbędą się 2 i 6 czerwca.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Tak lider ograł wicelidera. Zobacz skrót meczu NMC Górnik - PGE VIVE[color=#444950]

[/color]

Źródło artykułu: