Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Polki w el. MŚ 2019 bez Joanny Drabik. Koniec sezonu dla podstawowej reprezentantki

Fatalne wiadomości przed dwumeczem z Serbkami, którego stawką są MŚ 2019 szczypiornistek i przedłużenie szans na igrzyska w Tokio. Joanna Drabik przeszła operację barku i czeka ją półroczna przerwa od gry.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Joanna Drabik WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Na zdjęciu: Joanna Drabik
Kilka dni temu informowaliśmy, że Drabik doznała poważnego urazu barku w spotkaniu Siofok. Badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło czarny scenariusz - u reprezentantki Polski doszło do podwichnięcia lewego stawu barkowego z uszkodzeniem obrąbka stawowego z naderwaniem przyczepu mięśnia dwugłowego ramienia. Operacja trwała ponad dwie godziny.

Po 6 tygodniach stan barku zostanie skontrolowany, resztę rehabilitacji zaplanowano na Węgrzech. Szacowany czas absencji to sześć miesięcy.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w trakcie walki z obrotową rywalek. Drabik od razu zasygnalizowała uraz i nie wróciła na parkiet.

Spotkania eliminacyjne z Serbkami odbędą się w czerwcu, więc występ obrotowej Siofok KC jest wykluczony. To duże osłabienie Biało-Czerwonych, Joanna Drabik była pierwszym wyborem trenera Leszka Krowickiego. W tej sytuacji selekcjoner postawi najprawdopodobniej na którąś z dwójki Joanna Szarawaga - Sylwia Matuszczyk.

To nie jedyna absencja w zespole. Po ME 2018 z występów w reprezentacji zrezygnowały Kinga Grzyb i Sylwia Lisewska.

ZOBACZ WIDEO Obrona wielkim problemem reprezentacji. "Rybus jest kontuzjowany a Reca nie gra w klubie"


Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!
Która z zawodniczek powinna zastąpić Drabik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8)
 • Observator Zgłoś komentarz
  Wielkim atrybutem Obydwu Pań z MKS jest Ich zgranie z pozostałymi Zawodniczkami z Naszego Klubu ! A Asi życzymy zdrowia i szybkiego powrotu na parkiet !
  • Wielbuond Zgłoś komentarz
   Bardzo smutna wiadomość. Zdrowiej Asiu. Sylwia i Johny to naturalny wybór. Sprawdzić Stokena obowiązkowo. Zobaczyć Rycharską. Jak dla mnie na Gdyński turniej powinny na kole zostać
   Czytaj całość
   wszystkie możliwe na wysokim poziomie obrotowe. Nie męczyć Sylwii i Johny`ego, bo ich forma jest równa, co pokazują wyniki Montexu. Rycharska, Stoken, Ważna, Michalak. Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś nazwiska. Tylko niech się sztab trenerski nie wygłupia z powołaniami z płockiego SMS. To nie ten etap.
   • Montana Zgłoś komentarz
    Bardzo szkoda Asi Drabik, życzę szybkiej rehabilitacji.Na dzień dzisiejszy( do czerwca jeszcze dużo może się wydarzyć) pierwszym wyborem powinna być Asia Szarawaga ,która złapała
    Czytaj całość
    super formę,przy takiej dyspozycji powinna być mocnym punktem reprezentacji.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×