Liga Mistrzów: PGE VIVE znów bez punktów. Minimalna porażka kielczan z Rhein-Neckar Loewen

Nie będzie drugiego miejsca w grupie A dla szczypiornistów PGE VIVE. Kielczanie przegrali z Rhein-Neckar Loewen spotkanie 13. kolejki Ligi Mistrzów (29:30) i spadli na piątą lokatę w tabeli.

Aneta Szypnicka-Staniec
Na zdjęciu od lewej Michał Jurecki z PGE Vive Kielce w meczu z Rhein Neckar Loewen East News / Michael Ruffler / masterpress/Imago Sport and News / Na zdjęciu od lewej Michał Jurecki z PGE Vive Kielce w meczu z Rhein Neckar Loewen
Z punktu widzenia ostatecznego układu tabeli pojedynek w Mannheim był piekielnie ważny. Na finiszu fazy grupowej liczy się każdy punkt, a nawet każda zdobyta bramka - nikt chce bowiem walczyć w ewentualnym ćwierćfinale z jedną z dwóch potęg - Barceloną Lassą lub Paris Saint-Germain HB.

W meczu z Montpellier HB z bardzo dobrej strony zaprezentował się Vladimir Cupara, dlatego małym zaskoczeniem było pojawienie się w wyjściowym składzie Filipa Ivicia. Chorwat jednak od początku meczu stanowił bardzo silny punkt swojej drużyny i już od pierwszych minut spisywał się bardzo dobrze. Zresztą cała defensywa żółto-biało-niebieskich zaliczyła mocne otwarcie i widać było, że mistrzowie Polski są niezwykle skoncentrowani i zdeterminowani.

Jak można się było spodziewać - najwięcej problemów sprawiał kielczanom Andy Schmid - środkowy rozgrywający raz za razem nieprzyjemnie kąsał obronę przyjezdnych i to na nim w ogromnej mierzy spoczywał ciężar zdobywania bramek. Dużo pracy mistrzowie Polski musieli także włożyć w zatrzymanie Jannika Kohlbachera, który czasem angażował wokół siebie nawet trzech defensorów.

Dopóki największym zagrożeniem w ataku był Schmid, dopóty wynik oscylował wokół remisu. Gdy kolejne trafienia zaczęli dokładać Mads Mensah Larsen i wspomniany Kohlbacher, Niemcy błyskawicznie odskoczyli. Trzy bramki straty szybko otrzeźwiły jednak żółto-biało-niebieskich. Kielczanie natychmiast się otrząsnęli, ale gospodarze pozwolili im jedynie na wymianę ciosów. Końcówka pierwszej połowy już zdecydowanie należała do Lwów. Szczypiorniści Rhein-Neckar Loewen grali dużo pewniej i przede wszystkim efektywniej. Znów odezwała się zmora Polaków z poprzednich spotkań - nieskuteczność.

W szeregach PGE VIVE dobrze wyglądała współpraca rozgrywających z obrotowymi - Julenem Aguinagalde i Artsiomem Karalekiem. Druga linia spisywała się ze zmiennym szczęściem, natomiast kołowi byli bardzo pewnym punktem zespołu. Jeśli nie udawało im się zdobyć bramki, to doskonale się ustawiali i wywalczali dla swojej ekipy rzuty karne.

W drugiej połowie dwukrotnie wydawało się, że żółto-biało-niebiescy zdołają przełamać rywali. Kielczanie zmniejszyli swoje straty do dwóch trafień i byli w dobrej sytuacji, by doprowadzić do remisu. Gospodarze grali jednak niezwykle czujnie i przytomnie kontrolowali wynik.

Mistrzowie Polski o korzystny rezultat walczyli do ostatnich sekund, ale pogoń się nie udała. Kolejny mecz szczypiorniści PGE VIVE przegrali zaledwie jednym trafieniem.