Oficjalnie: PGE VIVE Kielce potwierdziło transfer Doruka Pehlivana

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Doruk Pehlivan (z prawej)
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Doruk Pehlivan (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Jeśli ktoś wziął informację o transferze Doruka Pehlivana za primaaprilisowy żart, to po komunikacie PGE VIVE Kielce nie może być wątpliwości. Turek dołączy do mistrzów Polski.

Kilka godzin temu informowaliśmy, że 20-letni Doruk Pehlivan podpisał kontakt z PGE VIVE Kielce. Pierwotnie lewy rozgrywający miał dołączyć do zespołu w 2020 roku, ale mistrzowie Polski czynią starania, by Turek trafił do klubu latem 2019 roku.

- Trwają negocjacje z jego obecnym klubem. To jeden z największych talentów współczesnej piłki ręcznej i duża nadzieja na przyszłość, chłopak ma niesamowite umiejętności i w ataku, i w obronie. Musimy oczywiście pamiętać, że ma dwadzieścia lat, a nie dwadzieścia cztery. Jestem pewny, że to będzie jeden z naszych najlepszych graczy - stwierdził prezes Bertus Servaas.

20-latek z austriackiego Fivers Maragaretten, pomimo młodego wieku, jest etatowym reprezentantem Turcji. W sezonie 2017/18 był wicekrólem strzelców rodzimej ligi, po transferze do Austrii z miejsca stał się czołowym graczem rozgrywek (105 goli w 16 meczach). Mierzący 201 cm wzrostu rozgrywający brylował wcześniej w rozgrywkach młodzieżowych.

Po transferze Pehlivana bardziej prawdopodobne stało się przedwczesne odejście Marko Mamicia.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: kontrolowana wygrana Gwardii nad Górnikiem

Źródło artykułu: