Maciej Pilitowski zagrał na nosie krytykom. Może przydać się kadrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Maciej Pilitowski
Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Maciej Pilitowski
zdjęcie autora artykułu

Powątpiewano w sens jego powołania, ale Maciej Pilitowski udowodnił, że w wieku 28 lat można zostać na nowo odkrytym dla kadry. W spotkaniu z Niemcami (18:26) wyglądał zaskakująco dobrze, lepiej od szykowanego do roli numeru jeden Michała Daszka.

Reprezentacyjną koszulkę po raz pierwszy powąchał w 2013 roku, za kadencji Michaela Bieglera. Zagrał kilka epizodów, załapał się do szerokiej kadry na ME 2014 i to by było na tyle. W międzyczasie leczył poważny uraz barku, odszedł do MKS-u Kalisz, ale wciąż utrzymywał solidny ligowy poziom. Minęło pięć lat zanim selekcjoner ponownie go dostrzegł, choć Piotr Przybecki też rozważał nominację.

Patryk Rombel doskonale zna Macieja Pilitowskiego z czasów MMTS-u Kwidzyn i miał swoje powody, by zaprosić rozgrywającego na zgrupowanie. Nie brakowało głosów, że to powołanie na wyrost, po starej kwidzyńskiej znajomości. W końcu środkowy Energi MKS-u Kalisz niespecjalnie wyróżniał się w Superlidze, niedawno spisał się bardzo przeciętnie w Piotrkowie Trybunalskim. Pech chciał, że mecz pokazywano akurat w telewizji. ZOBACZ: Mecz błędów Polaków Rombel odstawił wcześniej znacznie młodszych, Jakuba Morynia i Bartosza Kowalczyka. Okazało się, że trafił z wyborem. Selekcjoner wprawdzie forsował pomysł z Michał Daszek w roli środkowego (i jak zapowiada - nadal będzie to robił), ale Pilitowski potrzebował 20 minut, by zrobić lepsze wrażenie.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: kontrolowana wygrana Gwardii nad Górnikiem

Odważnie wchodził w obronię, rzucał efektowne bramki (w sumie trzy), ściągał na siebie uwagę, rozciągał grę do skrzydeł, spróbował uruchomić kołowych (z różnym skutkiem). Niemcy nie radzili sobie z Pilitowskim i utrudnili mu życie dopiero wysuniętą obroną. Występ jak najbardziej na plus, a był to jego pierwszy mecz o reprezentacyjną stawkę.

- To zawsze duże przeżycie. Emocje, mnóstwo kibiców, hymn. Nogi i ręce trzęsły się, ale postarałem się pomóc zespołowi - przyznał.

Daszek i Pilitowski mogą być podstawową parą środkowych do końca eliminacji. - Nadal będziemy ich próbować, nikogo nie skreślę po jednym meczu. Mamy swój plan i będziemy budować kadrę wokół niego - podkreślił Rombel.

Źródło artykułu:
Czy Maciej Pilitowski zagrał dobry mecz z Niemcami?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (7)
avatar
LPUUU
11.04.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dawno pisałem że Jarosiewicz w 2/3 lata będzie pierwszym lewo skrzydłowym w kadrze i w kielcach  
avatar
prawdziwy realista
11.04.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
on i kornecki zagrali na poziomie. Pomysł daszka na środku zniszczył nas już na początku, w rew. pewnie bramkarza wystawi na środku rozegrania  
avatar
handball Wybrzeże
11.04.2019
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
No, a ja bym chciał w tej kadrze Olejniczaka i to na środku rozegrania. Zauważyłem to podczas zgrupowania kadry w Opolu, że tego chłopaka można spróbować przestawić z połówki na środek. Wszystk Czytaj całość
Jankes.12
11.04.2019
Zgłoś do moderacji
5
0
Odpowiedz
Ja również uważam że nie potrzebnie jest pompowany balonik. Owszem, rzucił parę bramek ale zrobił też 3 czy 4 błędy podania! Środkowy nie jest od rzucania bramek a od rozgrywania akcji! To że r Czytaj całość
BLK
11.04.2019
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Prawda jest taka ze Bardzo dobry wybór co wczorajszy mecz pokazał . Krytyka Michała Daszka jest też uważam zbyt szybka ... Nie jest to nominalny środkowy wielu zachowań musi się nauczyć ale jes Czytaj całość