El. ME 2020: Węgry mocniejsze od Rosji

W 3. kolejce eliminacji do Mistrzostw Europy w 2020 roku reprezentacja Węgier pokonała Rosję na wyjeździe i jest liderem grupy siódmej (25:19).

Bartosz Grzelak
Khaled Haj Youssef (z lewej) oraz Zsolt Balogh (z prawej) PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Khaled Haj Youssef (z lewej) oraz Zsolt Balogh (z prawej)
Na początku meczu prowadzonego przez polską parę sędziowską Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota, gospodarze częściej dochodzili do sytuacji rzutowych i byli na minimalnym prowadzeniu. Jednak szwankowała ich skuteczność pod węgierską bramką, poza tym dwa rzuty karne odbił Roland Mikler. Rosjanie nie wykorzystali momentu swojej lepszej gry i nie odskoczyli na więcej niż jedno trafienie (6:5).

W drugim kwadransie zawodnicy Eduarda Kokszarowa nie wyglądali już tak dobrze, chociaż szkoleniowiec szukał nowych rozwiązań, zawodnicy najczęściej gubili piłkę. Okazję wykorzystał Zsolt Balogh, rozgrywający najpierw trafił z rzutu karnego, a chwilę później zanotował bramkę po indywidualnej akcji, wyprowadzając reprezentację Węgier na prowadzenie 7:6.

Rosjanie kompletnie się pogubili, natomiast apetyt Węgrów rósł w miarę jedzenia. W następnych minutach reprezentacja zaliczała kolejne przechwyty, przed przerwą powiększyła prowadzenie do pięciu bramek różnicy, zaś po przerwie odskoczyła na dziewięć trafień i było już po zawodach (20:11).

Przeczytaj: Maciej Pilitowski zagrał na nosie krytykom. Może przydać się kadrze Reprezentanci Sbornej próbowali gonić wynik w końcówce, ale kilka zrywów w wykonaniu Timura Dibirowa czy Dmitrija Santałowa nie wystarczyło na silniejszych Węgrów. Drużyna prowadzona przez Istvana Csoknyaia zwyciężyła 25:19 i jest samodzielnym liderem w grupie. Okazja do rewanżu dla Rosjan nadarzy się za trzy dni, w niedzielne popołudnie.

Dzień wcześniej padł korzystny dla tych drużyn rezultat w innym spotkaniu tej grupy, reprezentacja Włoch sensacyjnie pokonała osłabionych Słowaków i zdobyła swoje pierwsze punkty w eliminacjach.

3. kolejka, El. ME 2020:

Grupa 7

Rosja - Węgry 19:25 (10:15) Najwięcej bramek: dla Rosji - Timur Dibirow 5, Dmitrij Santałow 4, Sergei Kosorotov i Dmitrij Kiselew - po 3; dla Węgier - Zsolt Balogh i Bence Banhidi - po 5, Zsoltan Szita 4, Bendeguz Boka 3.