PGNiG Superliga Kobiet: mecz na szczycie dla MKS-u Perły, lublinianki coraz bliżej obrony mistrzowskiego tytułu

MKS Perła jest już coraz bliżej obrony tytułu mistrza Polski. W spotkaniu 27. kolejki PGNiG Superligi Kobiet 2018/2019, lublinianki pokonały przed własną publicznością Metraco Zagłębie Lubin (25:23).
Tomasz Rosiński
Newspix / Piotr Jaruga / Na zdjęciu (od lewej): Jovana Milojević, Joanna Szarawaga, Patricia Machado Matieli, Marta Gęga i Małgorzata Buklarewicz

Wtorkowe starcie lidera z wiceliderem w Lublinie zapowiadało się bardzo ciekawie. Ewentualne zwycięstwo miało przybliżyć jedną z ekip do tytułu mistrza Polski.

Od początku rywalizacji na boisku trwała zacięta walka, zaś w rolach głównych występowały bramkarki obydwu drużyn, czyli Weronika Gawlik i Monika Maliczkiewicz (5:5 w 14. minucie).

W pewnym momencie Miedziowe wzmocniły defensywę, dzięki czemu mogły wyprowadzać zabójcze kontrataki. Nie do zatrzymania dla rywalek była Małgorzata Trawczyńska i to za jej sprawą przyjezdne wyszły na prowadzenie 10:7.

Taki obrót spraw tylko podrażnił podopieczne Roberta Lisa, które po skutecznym rzucie w wykonaniu Aleksandra Rosiak doprowadziły do remisu 10:10 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Przez pewien czas po zmianie stron trwała wymiana ciosów. W pewnym momencie sprawy w swoje ręce w ofensywie wzięła Małgorzata Stasiak, dobrze broniła Gawlik i miejscowe szczypiornistki na dziesięć minut przed końcem potyczki wypracowały sobie pięć goli przewagi (20:15).

Na finiszu Zagłębie nie wykorzystywało 100-procentowych okazji do rzucenia bramki, zaś lubelskie piłkarki ręczne już nie dały się dogonić i po trafieniu Joanny Szarawagi  triumfowały 25:23.