SPR Chrobry Głogów zwycięzcą Fitarena Cup 2019. Marcel Zdobylak MVP turnieju

Dwudniowy turniej towarzyski Fitarena Cup 2019 dobiegł w niedzielę końca. Pierwsze miejsce zajął SPR Chrobry Głogów, pokonując w ostatnim meczu KPR Gwardię Opole.

Małgorzata Boluk
Marcel Zdobylak (SPR Chrobry Głogów) z Przemysławem Tadlą, prezesem Fitarena Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Marcel Zdobylak (SPR Chrobry Głogów) z Przemysławem Tadlą, prezesem Fitarena
Pierwszego dnia zawodów Energa MKS Kalisz uległa ekipie Chrobrego Głogów, a MKS Zagłębie Lubin musiało uznać wyższość medalistów z Opola. Przegrane zespoły stoczyły w niedzielę bój o trzecie miejsce.

Wynik spotkania otworzył bardzo skuteczny tego dnia Dzianis Krycki, a później w jego ślady poszedł Robert Kamyszek, który w pierwszym kwadransie zawodów zdobył trzy z czterech bramek dla Energi MKS Kalisz. Gospodarz Fitarena Cup 2019 mógł liczyć w tym czasie na duet Jakub Adamski - Wojciech Hajnos i przez kilka minut utrzymywał się na dwubramkowym prowadzeniu (6:4 w 14').

Gdy trzy bramki dołożył pozyskany przed sezonem 2019/2020 - Mykola Maliarewicz, na tablicy wyników pojawił się remis (7:7 w 17'). W drużynie Patrika Liljestranda nieprzerwanie różnicę robił Dzianis Krycki, ale ostatnie słowo przed końcem pierwszej połowy należało do Romana Czyczykały, który przywrócił Miedziowym przed przerwą skromne prowadzenie.

W drugiej części meczu lepiej radziła sobie Energa MKS Kalisz, która na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziów, po rzutach karnych wykonywanych przez Kiryła Kniaziewa, wygrywała w Lubinie różnicą pięciu bramek. Taka przewaga wystarczyła do zwycięstwa i zajęcia trzeciego miejsca na koniec pierwszej edycji Fitarena Cup 2019.

Finał zawodów zakończył się na korzyść podopiecznych Witalija Nata. Chrobry Głogów wygraną zawdzięcza bardzo dobrej drugiej połowie, a w szczególności postawie w defensywie. Wygrana siódemki z Dolnego Śląska mogła być okazalsza, gdyby nie lekkie rozluźnienie w końcówce, przy komfortowym już dla Chrobrego rezultacie (28:21 w 54'). Waleczna KPR Gwardia Opole zniwelowała w końcówce straty do trzech bramek, ale na coś więcej zabrakło już czasu.

Zawodnikiem turnieju został skrzydłowy Chrobrego Głogów - Marcel Zdobylak, najlepszym bramkarzem Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), a statuetka za tytuł króla strzelców powędrowała do rąk Romana Czyczykały (MKS Zagłębie Lubin).