Puchar Polski. Michał Daszek: Takie porażki bolą. Ostatnia akcja należała do nas

Arcyciekawy przebieg miał finał PGNiG Pucharu Polski pomiędzy Orlen Wisłą Płock i PGE Vive Kielce (25:26). Płocczanie przegrali walkę o trofeum w ostatnich minutach. - Takie porażki bolą - mówił na gorąco po spotkaniu Michał Daszek, zawodnik Wisły.

Mateusz Domański
Michał Daszek Materiały prasowe / Orlen Wisła Płock / Na zdjęciu: Michał Daszek
Kibice, którzy chcieli dobrego meczu, na pewno nie mają powodów do narzekań. Było sporo zwrotów akcji i świetnych bramek. Było wszystko to, co w piłce ręcznej jest najpiękniejsze. Czego zabrakło Orlen Wiśle Płock, by pokonać odwiecznego rywala? - Musimy unikać błędów i popracować nad powrotem do obrony - zauważył Michał Daszek.

W Płocku z pewnością pozostanie duży niedosyt. Trofeum było na wyciągnięcie ręki. Wisła do syreny kończącej drugą połowę mogła doprowadzić do wyrównania. Wystarczyło tylko i aż zakończyć ostatnią akcję trafieniem.

- Takie porażki bolą. Ostatnia akcja należała do nas. Myślę, że wyszła ona całkiem dobrze. Rzut też był całkiem dobry, ale niestety, bramkarz obronił. To boli, ale jeszcze nie kończymy sezonu. Zostały nam przynajmniej cztery mecze. Będziemy grali do końca. Damy z siebie wszystko i będziemy próbowali zmazać tę jednobramkową porażkę. Stąpamy twardo po ziemi i na razie skupiamy się wyłącznie na pojedynku z drużyną z Kwidzyna - dodał reprezentant Orlen Wisły.

Bez wątpienia płoccy szczypiorniści podczas niedzielnej konfrontacji pokazali charakter. - Musimy skupiać się na pozytywach. Jeżeli będziemy myśleć tylko o negatywach, to daleko nie zajedziemy. Teraz trudno wbić sobie do głowy cokolwiek pozytywnego. To niestety duży cios. Myślę, że zagraliśmy dobre spotkanie, przede wszystkim wyrównane. Walczyliśmy przez 60 minut. Potrafiliśmy się odbić, gdy przegrywaliśmy dwoma czy trzema bramkami. Tutaj duże brawa dla zespołu. Zawsze jest jednak coś do poprawy i to w przypadku takich meczów boli - podsumował Michał Daszek.

Jak oceniasz występ Michała Daszka w finale Pucharu Polski?