PGNiG Superliga kobiet: UKS PCM przebudził się na dobre. Outsider wygrał trzeci raz z rzędu

Zespół UKS-u PCM Kościerzyna IV rundę grupy spadkowej będzie wspominać bardzo dobrze. Kaszubki wygrały trzeci mecz z rzędu i co prawda nie mają szansę nawet na przedostatnie miejsce, jednak ich postawa może budzić szacunek.

Michał Gałęzewski
zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna
Po tym jak w pierwszych 24 meczach UKS PCM wygrał jeden mecz i przegrał 23-krotnie stało się jasne, że przedostatnie miejsce w Kościerzynie pozostanie w sferze marzeń. Od tego momentu jednak UKS PCM zaczął prezentować się bardzo dobrze, a początek środowego meczu był wprost wymarzony dla gospodyń.

Od pierwszych akcji UKS PCM dominował na boisku zarówno w obronie, jak i w ataku. Gdy w 11. minucie swoją czwartą bramkę rzuciła najskuteczniejsza tego dnia Alicja Pękala, było 5:0! Piotrcovia zdecydowanie nie wyszła na czas z autokaru. Zespół Dmytro Zinczuka późno wszedł w mecz, jednak w końcu zaczął zdobywać bramki.

Walec przejechał się po MMTS-ie. Zobacz więcej!

Gdy dwie bramki z rzędu rzuciła Kinga Gutkowska, na 5 minut przed przerwą było 10:8. W tym momencie jednak bardzo dobrze w ataku spisała się Karolina Wicik i UKS PCM prowadził po I połowie 14:10. Sama Wicik nie zapomniała jak się rzuca też po zmianie stron i w ciągu siedmiu minut miała pięć bramek.

Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego się nie poddawał i walczył o odrobienie strat. W ataku najwięcej do powiedzenia miała Anna Wasilewska, jednak Piotrcovia tego dnia nie potrafiła zrobić niczego więcej niż zbliżyć się do rywala na dwie bramki różnicy. UKS PCM nie dał sobie wyrwać zwycięstwa i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 29:25.

Energa Wybrzeże przegrało wygrany mecz. Zobacz więcej!

UKS PCM Kościerzyna - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:25 (14:10)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Bielak - Pękala 11, Wicik 7, Dorsz 3, Fesdorf 3, Haric 2, Zawalich 2, Gędłek 1 oraz Kreft, Somionka, Sus.