Baraż: Nielba postawiła się przez 20 minut. Wyraźne zwycięstwo Stali

W pierwszym barażu o prawo gry w PGNiG Superlidze w przyszłym sezonie Nielba Wągrowiec przegrała ze Stalą Mielec 28:35. Gospodarze postawili się wyżej notowanemu zespołowi jedynie przez dwadzieścia minut pierwszej połowy.

Mateusz Domański
Na zdjęcie: Rafał Krupa Materiały prasowe / MKS KALISZ / PGNIG SUPERLIGA / Na zdjęcie: Rafał Krupa
Podczas sobotniego widowiska w wągrowieckiej hali zasiadł niemal komplet publiczności. Frekwencja zatem dopisała. Kibice, którzy spodziewali się zaciętego pojedynku już od pierwszych minut, na pewno nie byli rozczarowani.

Od początku rywalizacja dostarczała wielu emocji. Gra toczyła się praktycznie bramka za bramkę. W pierwszym kwadransie skuteczniejsi byli gospodarze. MKS Nielba Wągrowiec nie potrafiła jednak znacząco odskoczyć wyżej notowanemu przeciwnikowi. W 19. minucie na prowadzenie ponownie wysforowała się SPR Stal Mielec. Reakcja trenera Bartosza Świerada była natychmiastowa - poprosił o czas.

Po dwudziestu minutach mieliśmy remis 12:12. Nie było widać, że drużyny grają w dwóch różnych ligach. Kolejne trzy bramki padły łupem mielczan, dzięki czemu wysforowali się na prowadzenie 15:12. Nielba nie zamierzała jednak odpuszczać i starała się zmniejszyć straty. Ostatecznie premierowa partia zakończyła się wynikiem 15:19. Miejscowi podczas ostatnich pięciu minut nie potrafili rzucić bramki. Rywale natomiast jeszcze przed przerwą mieli wyborną szansę na zainkasowanie dwudziestego trafienia, ale Paweł Wilk przegrał w pojedynku sam na sam z Arturem Gawlikiem.

Początek drugiej partii nie był udany dla Nielby Wągrowiec. W 36. minucie gospodarze przegrywali już siedmioma bramkami. Szczypiorniści szkoleni przez trenera Świerada nie potrafili walczyć już tak równorzędnie, jak w trakcie premierowych dwudziestu minut. Mieli spory kłopot ze skutecznym kończeniem ataków.

Na kwadrans przed końcem mielczanie prowadzili już dziewięcioma bramkami, co stawiało Nielbę w bardzo trudnym położeniu. W końcówce wągrowczanie zdołali minimalnie zmniejszyć różnicę i finalnie przegrali z superligową SPR Stalą Mielec 28:35.