Debiutanci na mecz z Kosowem. Wraca dawny reżyser gry

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Mirosław Szozda / Na zdjęciu: piłkarze ręczni reprezentacji Polski
Newspix / Mirosław Szozda / Na zdjęciu: piłkarze ręczni reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Dawid Dawydzik, Mateusz Piechowski i Jakub Moryń zadebiutują w kadrze szczypiornistów. Obaj znaleźli się w składzie na mecz z Kosowem.

Ze względu na kontuzje trener Patryk Rombel musiał dokonać wymuszonych zmian w kadrze. Zamiast Macieja Gębali do składu wskoczyli debiutanci Dawid Dawydzik z Zagłębia Lubin i Mateusz Piechowski z Orlenu Wisły Płock, który wygrali rywalizację z Patrykiem Walczakiem z TuS N-Luebbecke.

Największą zagadką była obsada środka. Michał Daszek - nr 1 u Rombla - przejdzie operację barku. Postarają się go zastąpić debiutant Jakub MoryńMaciej Pilitowski i dowołany Michał Potoczny, który jak na razie nie zagrał za kadencji Rombla, a prowadził akcje reprezentacji Piotra Przybeckiego.

Zobacz też: Nacho Moya zagra w Grecji!

Po ponad rocznej przerwie do kadry wrócił czołowy obrońca Superligi, Kamil Krieger. Pod nieobecność Daszka jedynym prawoskrzydłowym będzie Arkadiusz Moryto.

Początek meczu el. ME 2020 w środę 12 czerwca o godzinie 20.00.

Skład Polaków: Morawski, Malcher - Jarosiewicz, Krajewski, Łangowski, Krieger, Chrapkowski, Potoczny, Moryń, Pilitowski, Szpera, Przybylski, Dawydzik, Moryto, Syprzak, Piechowski

Sensacyjny powrót do VIVE? Sprawdź!

ZOBACZ WIDEO Liga Mistrzów. PGE VIVE - FC Barcelona. Blaż Janc: Rywal pokazał klasę, ale nam też należą się gratulacje

Źródło artykułu: