KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ME 2024 w piłce ręcznej kobiet. Oficjalnie: dwie oferty konkurują z polską propozycją

Europejska Federacja Piłki Ręcznej oficjalnie potwierdziła, że wpłynęła do niej wspólna aplikacja Polski, Czech i Słowacji w sprawie organizacji ME 2024 kobiet. Z pięciu zapowiadanych ofert na placu boju pozostały trzy.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
reprezentacja Polski szczypiornistek WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: reprezentacja Polski szczypiornistek
Zgodnie z przewidywaniami, Szwajcaria, Węgry i Austria wystawiły wspólną kandydaturę. W pojedynkę rywalizuje rosyjska oferta. Z planów organizacji wycofali się Niemcy i Holendrzy. W październiku i listopadzie EHF przyjrzy się kandydaturom i dokona wizytacji, 21 listopada 2019 roku nastąpi wybór gospodarza ME 2024 kobiet.

ZOBACZ: Fatalny początek sezonu Piłki Ręcznej Koszalin

To nie pierwsza impreza, do której aspiruje ZPRP. W 2023 roku Polska razem ze Szwecją zorganizuje MŚ mężczyzn, a w niedługim czasie zamierza starać się o rolę gospodarza ME 2026 panów (razem z Białorusią i Litwą).

W razie powodzenia ze względów logistycznych polskimi miastami podczas ME 2024 byłyby Wrocław, Katowice i Kraków. W stolicy Małopolski miałaby się odbyć runda finałowa.

ZOBACZ: Rośnie nowa potęga w piłce ręcznej?

EHF wyznaczył też terminy losowania el. ME 2022. Polacy poznają rywali 22 bądź 23 kwietnia 2020 roku. Turniej odbędzie się na słowackich i węgierskich boiskach.

ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Polska - Ukraina. Dawid Konarski: To były sparingi. Jesteśmy fajnie rozgrzani
Czy wierzysz, że kandydatura Polski, Czech i Słowacji wygra głosowanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Robertus Kolakowski Zgłoś komentarz
  Super! Ateraz czas zorganizowac Igrzyska Olimpijskie w 2032 roku razem plus Chociebuz (Cottbus) bo tam mieszkaja slowianscy Serboluzyczanie. Mysla przewodnia Olimpiady w Polsce, na Czeszech, w
  Czytaj całość
  Slowacji i w Chociebuzu by bylo pokazanie kultur Slowian Zachodnich.
  • Grieg Zgłoś komentarz
   Jeśli przy 24-drużynowej formule ME kandydatury kilku krajów miałyby większą siłę przebicia, to nasze szanse chyba nie wyglądają najgorzej. Jeśli wybór padnie na nas, trzeba będzie
   Czytaj całość
   zawrzeć aneks do umowy z Senstedem, bo na razie jego głównym celem jest wywalczenie udziału w imprezie o kilka miesięcy wcześniejszej.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×