Łukasz Rogulski komplementuje Grupę Azoty Tarnów: Jeszcze nie jednemu napsują krwi

Azoty Puławy zwyciężyły Grupę Azoty Tarnów (28:18) w pojedynku ekip sponsorowanych przez producenta nawozów sztucznych. - Nie jednemu w tej lidze napsują krwi - chwali tarnowian, puławianin Łukasz Rogulski.

Daniel Kordulski
Łukasz Rogulski Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: Łukasz Rogulski
- Dziesięć bramek w piłce ręcznej to znacząca różnica, ale z własnego doświadczenia wiem jak to jest grać jako beniaminek, znam to uczucie. Czasami stres potrafi zżerać.  Chłopaki radzą sobie jednak całkiem fajnie, ostatnio wygrali z Chrobrym, a to trudny przeciwnik. Na pewno nie jednemu w tej lidze napsują jeszcze krwi. My ze swej strony chcemy utrzymać granie bez porażki na własnym parkiecie, a przynajmniej dobrą grę na nim. Mam nadzieję, że będzie to nasz wielki atut w tym sezonie - powiedział.

Pierwsze minuty były dosyć niemrawe w wykonaniu Azotów mimo, że bardzo szybko wyszły na 2:0. Do 17. minuty zespoły szły łeb w łeb. - Początek był nerwowy, niekoniecznie wykorzystywaliśmy stworzone sytuacje. Ostatnio to jest naszym małym mankamentem, nie możemy sobie poradzić z bramkarzem. Dobrze, że u nas jest na tej pozycji solidnie, obrona też dobrze funkcjonuje, o czym świadczy mała średnia ilość straconych bramek w tym sezonie. Na szczęście po kilku minutach włączyliśmy nasz właściwi bieg i odskoczyliśmy rywalom.

Kolejnym rywalem puławian już w sobotę będzie Chrobry Głogów. - Nie grają obecnie jakiejś super piłki ręcznej, bo męczą się, jak choćby z Tarnowem. Jest to jednak trudny teren, co pokazał zeszły sezon, z tego co pamiętam przegraliśmy tam jedną bramką, po ciężkim meczu - zauważył. - Pojedziemy tam na pewno mocno skoncentrowani, ale oni też będą chcieli się w końcu przełamać. Mam nadzieję, że im na to nie pozwolimy - zapewnił na koniec.

Czy Azoty Puławy wygrają z Chrobrym Głogów?