PGNiG Superliga. Wojna nerwów dla Piotrkowianina

Mecz 6. kolejki PGNiG Superligi pomiędzy Piotrkowianinem i Chrobrym Głogów nie był pięknym widowiskiem, obie drużyny od pierwszej do ostatniej minuty walczyły z całych sił, a jeszcze na kilka minut przed końcem wynik był sprawą otwartą.

Michał Ostafijczuk
Piotrkowianin WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Piotrkowianin
W 10. minucie było 8:3 dla Piotrkowianina i wydawało się, że mecz będzie kopią niedawnej wygranej z MMTS Kwidzyn. Wtedy jednak w grze drużyny Bartosz Jurecki   coś się zaczęło, a Chrobry zaczął mozolnie odrabiać straty. Mało tego - na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy przyjezdni prowadzili 14:12, a dwie bramki z rzędu rzucił Maciej Marszałek. Wynik pierwszej połowy ustalił Filip Surosz, a do szatni Chrobry zszedł z jednobramkowym prowadzeniem 14:13.

Horror w Szczecinie. Sandra Spa Pogoń dosłownie wyszarpała zwycięstwo MMTS-owi Kwidzyn

Po siedmiu minutach drugiej połowy Piotrkowianin wygrywał 17:14 i znów wydawało się, że mecz ma pod kontrolą. Chrobry miał jednak świetnie dysponowanego Rafała Stacherę. To on pozwolił uwierzyć swoim kolegom w to, że mogą wywieźć z Hali Relax punkty. W 56. minucie, po trafieniu Stanisława Makowiejewa był remis 23:23. Gospodarze wytrzymali jednak próbę nerwów. Rzucili ostatnie cztery bramki i dopisali do swojego dorobku trzy punkty.

- Wolę brzydko wygrać, niż ładnie przegrać. To był dzisiaj mecz, który obie drużyny chciały bardzo wygrać. I widać to było od pierwszej do ostatniej minuty. Nie było finezyjnej gry, była twarda, męska walka. Bardzo się cieszę, że to my wygraliśmy i dopisujemy do swojego konta trzy punkty - powiedział Bartosz Jurecki.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Chrobry Głogów 27:23 (13:14)

Piotrkowianin: Kot, Procho - Mróz, Iskra 3, Szopa 4/1, Kaźmierczak 1, Swat 6/3, Turkowski 1, Nastaj, Surosz 5, Mastalerz, Sobut 1, Tórz 2, Pacześny 4, Rutkowski
Rzuty karne: 4/5
Kary: 8 min (Kaźmierczak - 2 min., Swat - 2 min., Tórz - 2 min., Rutkowski - 2 min.)

Chrobry: Stachera, Kapela - Zdobylak 2, Podobas, Klinger, Babicz 6, Przysiek, Tylutki, Marszałek 2, Orpik 2, Jamioł 2, Krzysztofik, Bekisz 3, Makowiejew 5