I liga, gr. C: Padwa samodzielnym liderem. Pierwsza wygrana SMS-u Kielce

Padwa Zamość odniosła trzecie zwycięstwo, w Ostrowcu Świętokrzyskim wyraźnie ograła KSZO 35:25 i jest liderem grupy C. Pierwsze punkty ma na swoim koncie SMS ZPRP Kielce, który rozprawił się z rezerwami Orlen Wisły Płock (25:20).

Bartosz Grzelak
Krzysztof Teterycz rzuca na bramkę AZS-u AWF-u Biała Podlaska Materiały prasowe / Padwa Zamość / Na zdjęciu: Krzysztof Teterycz rzuca na bramkę AZS-u AWF-u Biała Podlaska

W świetnej dyspozycji są znów piłkarze ręczni Padwy Zamość, którzy po 40. minutach wyrównanego spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim wrzucili wyższy bieg i odjechali ekipie KSZO na dziesięć bramek różnicy (28:18). Gospodarze grali nieźle, ale mecz trwa 60. minut. Z czasem zaczęli mnożyć błędne zagrania i przez blisko dziewięć minut nie byli w stanie rzucić bramki.

Zamościanie są pierwszą drużyną z kompletem trzech zwycięstw, ponieważ KPR Legionowo, SRS Czuwaj Przemyśl czy AZS AWF Biała Podlaska później nadrobią zaległości w terminarzu. Szanse na utrzymanie pozycji lidera są duże, w następnej kolejce Padwa podejmie rezerwy Azotów Puławy. Beniaminek stracił 38 bramek z AZS-em UW Warszawa na własnym boisku i płaci frycowe za brak doświadczenia na szczeblu 1. ligi, grając w osłabionym składzie. Warszawski klub udanie rozpoczął sezon, po drugim z rzędu triumfie awansował na trzecie miejsce w tabeli. O krok od niespodzianki w Białej Podlaskiej byli szczypiorniści AZS-u UJK Kielce, pierwszą połowę zagrali lepiej i zwyciężyli 18:13. W drugiej części ich przewaga topniała, kilka niepotrzebnych kar zniwelowało starania. Gospodarze zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i zgarnęli komplet punktów (27:25).
Zobacz: Siódemka i Grunwald bez strat w grupie B, MKS Wieluń zatrzymany.

Namiastkę rywalizacji kielecko-płockiej otrzymaliśmy w meczu SMS-u Kielce przeciwko rezerwom Orlenu Wisły Płock. Kielczanie zagrali lepiej w defensywie, a wyprowadzane kontrataki na bramki zamieniali Michał Czarnecki oraz Jakub Brzeziński. SMS zbudował pewną przewagę i kontrolował losy rywalizacji (25:20).

Niepocieszeni mogą być zawodnicy MTS-u Chrzanów po trzeciej porażce z rzędu. Wprawdzie nie byli faworytami w spotkaniu z KPR-em Legionowo, jednak różnica w wyniku była wyraźna (28:34). W zespole gości w końcu odpalił Mateusz Chabior, król strzelców ubiegłorocznej edycji rozgrywek rzucił 7 bramek MTS-owi.

Przeczytaj: wielkie emocje w Mielcu. Stal ograła Zagłębie