PGNiG Superliga. Górnik Zabrze zrobił swoje i pokonał Zagłębie Lubin. Świetny mecz Szymona Sićko

NMC Górnik Zabrze, pokonując w środę Zagłębie Lubin 38:27, zrobił to, co do niego należało. Świetny występ w barwach zwycięskiej drużyny zanotował Szymon Sićko, autor dziewięciu bramek.

Mateusz Domański
Szymon Sićko Materiały prasowe / Grzegorz Jedrzejewski / 058sport.pl / Na zdjęciu: Szymon Sićko
Pierwszą bramkę w środowym pojedynku w Zabrzu zainkasował Roman Czyczykało. Po chwili wyrównał Krzysztof Łyżwa. Następnie goście rzucili trzy bramki z rzędu, co pozwoliło im na objęcie prowadzenia 4:1. Reakcja trenera Marcina Lijewskiego była natychmiastowa. Poprosił o czas, podczas którego uzgodnił ze swoimi podopiecznymi plan na dalszą część pierwszej połowy.

Wskazówki doświadczonego zawodnika przyniosły efekt. NMC Górnik Zabrze najpierw dogonił Zagłębie Lubin, a później zaczął odskakiwać. W osiemnastej minucie rewelacyjną postawę zaprezentował Krzysztof Łyżwa - zaliczył serię trzech trafień. Przewaga zabrzan rosła. Byli skuteczni w ataku, a na dodatek pomagał im Martin Galia, który w trakcie premierowych trzydziestu minut obronił dwa rzuty karne. Jego skuteczność do przerwy wynosiła 41 procent.

Po pierwszej partii Górnik prowadził 19:10. Zgodnie z przewidywaniami, miejscowi kroczyli po pewne zwycięstwo. Goście wrócili na parkiet mocno zdeterminowani do odrabiania strat. Paliwa starczyło jednak tylko na początek drugiej połowy, kiedy to zainkasowali trzy trafienia z rzędu. Później albo mieliśmy grę bramka za bramkę, albo serie gospodarzy.

Górnicy ze spokojem kontrolowali przebieg rywalizacji. W 52. minucie gospodarze prowadzili już trzynastoma bramkami. Było zatem absolutnie przesądzone, że zgarną komplet punktów. W końcówce zabrzanie podkreślili wyższość, triumfując ostatecznie 38:27. Liderem gospodarzy był Szymon Sićko, autor dziewięciu bramek.

NMC Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 38:27 (19:10)

NMC Górnik Zabrze: Skrzyniarz, Galia, Kazimier – Kondratiuk 3, Sluijters, Łyżwa 6, Gogola 2, Sićko 9, Buszkow 4, Tomczak 3, Czuwara 2, Bondzior 3, Bis 1, Pawelec, Daćko 5.