Liga Mistrzów. Duża moc Barcelony. Najlepszy mecz Michała Jureckiego w tej edycji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Martin Rose/Bongarts / Na zdjęciu: Michał Jurecki
Getty Images / Martin Rose/Bongarts / Na zdjęciu: Michał Jurecki

Pod koniec spotkania Michał Jurecki rzucał dla Flensburga bramki jak na zawołanie, ale jego pięć goli tylko zmniejszyło rozmiary porażki ze świetnie grającą Barceloną (27:34).

Blaugrana dosyć szybko uciszyła Flens-Arenę, po 20 minutach spotkania rozpoczęła odjazd bramkowy i nieco "zabiła" emocje. Skrzydłowi wykorzystali okazje, Aron Palmarsson czarował na środku i nie było wątpliwości, że Barcelona dotrwa do końca z prowadzeniem. Gdyby nie Senjamin Burić w bramce Flensburga, mogłoby się skończyć dwucyfrową różnicą.

ZOBACZ: Korona Handball Kielce pod ścianą O podratowanie wyniku zadbał też Michał Jurecki. Polak przed przerwą trafił raz, w ostatnich 10 minutach skorzystał z szansy i rzucił cztery bramki. To najlepszy występ byłego gracza VIVE w tym sezonie, biorąc pod uwagę także rozgrywki Bundesligi. Większość goli padła jednak, gdy Barcelona spokojnie kontrolowała wydarzenie.

ZOBACZ: Sterbik zakończy karierę?

W takiej formie, z dobrze dysponowanym Luką Cindriciem, Duma Katalonii wydaje się głównym faworytem rozgrywek (obok PSG). Porażka w Szeged na inaugurację była chyba tylko wypadkiem przy pracy.

SG Flensburg-Handewitt - FC Barca Lassa 27:34 (12:18) Najwięcej bramek: dla Flensburga - Michał Jurecki 5, Magnus Jondal, Jim Gottfridsson - po 4; dla Barcy - Dika Mem, Aron Palmarsson, Aitor Arino - po 5,  Victor Tomas, Aleix Gomez, Luka Cindrić - po 4.