I liga mężczyzn, grupa A: Nielba zwyciężyła w Kościerzynie i jest nowym liderem

W sobotę rozegrano cztery mecze 6. kolejki grupy A I ligi mężczyzn. W najciekawszym spotkaniu Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna przegrał z Nielbą Wągrowiec 22:27. Do rzutów karnych doszło w Żukowie.

Michał Gałęzewski
MKS Nielba Wągrowiec WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: MKS Nielba Wągrowiec
Blisko sensacji było w meczu SPR-u GKS Żukowo z Tytanami Wejherowo. Wydawało się, że w starciu dwóch drużyn z Kaszub spokojnie zwyciężą gospodarze, jednak mieli trudną przeprawę z beniaminkiem, który na 8 minut przed końcem prowadził 27:21! Gospodarze zdołali przed przerwą wyjść na prowadzenie, jednak wyrównał Sławomir Jurkiewicz. W karnych 7:6 wygrali faworyci.

Do spotkania na szczycie doszło w Kościerzynie. Niepokonany dotąd Sokół Porcelana Lubiana przegrał 22:27 z Nielbą Wągrowiec, która ze względu na pauzę Warmii Energi awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. 9 bramek dla zwycięzców rzucił Paweł Gregor.

Piotrkowianin skruszył Stal. Zobacz więcej!

W ścisłej czołówce wciąż utrzymuje się Mazur. W starciu sierpczan z Gwardią Koszalin padły aż 64 bramki, a gospodarze wygrali 34:31. Najwięcej, bo 9 bramek dla wygranych zdobył tego dnia Filip Koper.

Wyjazdowe zwycięstwo odniósł beniaminek z Kwidzyna. USAR pokonał w Ciechanowie Juranda 28:25, chociaż na początku drugiej połowy było 16:13 dla gospodarzy. Po 7 bramek dla obu drużyn rzucili Patryk Dębiec i Michał Klapka.

Górnik wyrwał zwycięstwo w Głogowie. Zobacz więcej!