Liga Mistrzów. Telekom Veszprem już wyżej od PGE VIVE Kielce

Nie było niespodzianki w Brześciu. Telekom Veszprem wygrał 37:30 z Mieszkowem i wyprzedził w tabeli grupy B PGE VIVE Kielce.

Marcin Górczyński
Dragan Gajić WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Dragan Gajić
Mieszkow tylko do przerwy postawił się faworytom, wykorzystując frywolne zachowania w obronie. Drugie 30 minut należało do Veszprem - dobrze bronił Vladimir Cupara, Dragan Gajić, Vuko Borozan i Petar Nenadić swobodnie przedzierali się przez defensywę. Węgierska potęga zrobiła swoje na Białorusi i przeskoczyła w tabeli PGE VIVE Kielce, które nie wykorzystało szansy na zwycięstwo w Skopje.

ZOBACZ: Stal Mielec ciągle w odwrocie

Mała niespodzianka w grupie C. Bidasoa Irun potrzebowała zwycięstwa, by powoli świętować awans do kolejnej rundy. Remis 27:27 z Tatranem Preszow nieco przybliżył do wyjścia z grupy, ale wicemistrzowie Hiszpanii wciąż jeszcze mogą wypaść z czołowej dwójki.

ZOBACZ: Pogoń Szczecin w czołowej ósemce Superligi!

Rywalizację w grupie C warto śledzić chociażby z tego powodu, że zwycięzca będzie rywalem drugiego zespołu grupy D. Wciąż może nim być Orlen Wisła Płock, która bezwzględnie musi wygrać z Czechowskimi Niedźwiedziami (10 listopada, godz. 18:00), by przedłużyć swoje szanse.

Liga Mistrzów, grupa B:

Mieszkow Brześć - Telekom Veszprem 30:37 (17:20) Najwięcej bramek: dla Mieszkowa - Mikita Waliupow 5, Aleksander Szkurinskij, Marko Panić, Jaka Malus - po 4; dla Veszprem - Petar Nenadić, Dragan Gajić - po 8, Rasmus Lauge Schmidt, Vuko Borozan - po 6

Liga Mistrzów, grupa C:

Bidasoa Irún - Tatran Preszów 27:27 (12:15)
Najwięcej bramek: dla Bidasoi - Leo Renaud-David 6, Kauldi Odriozola 5; dla Tatranu - Lukas Urban 7, Olivier Rabek 6

IK Savehof - Riihimaeki Cocks 28:22 (12:8) Najwięcej bramek: dla Savehof - Christopher Brannberger 6, Sebastian Karlsson 5; dla Cocks - Vitalie Nenita, Nico Ronnber - po 5